https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/velsska-vlada-poskytne-kazde-domacnosti-bezplatne-strom-k-zasazeni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Velšská vláda poskytne každé domácnosti bezplatně strom k zasazení

6.12.2021 11:27 | CARDIFF (ČTK)
Stromy si mohou lidé vyzvednout od března příštího roku v regionálních centrech, sdělila vláda v Cardiffu. Ilustrační foto
Stromy si mohou lidé vyzvednout od března příštího roku v regionálních centrech, sdělila vláda v Cardiffu. Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Velšská vláda poskytne každé domácnosti ve Walesu strom k zasazení. Chce tak přispět k boji proti klimatické změně. Občané si mohou strom zasadit buď sami, nebo to mohou nechat na ekologické organizaci Coed Cadw. V obou případech je strom zdarma. Ve Walesu je podle nejnovějších statistik zhruba 1,38 milionu domácností, uvedla agentura DPA.
 

Stromy si mohou lidé vyzvednout od března příštího roku v regionálních centrech, sdělila vláda v Cardiffu. Celkové náklady na projekt jsou odhadovány na dva miliony liber (zhruba 60 milionů korun). Vláda jím chce Velšany motivovat k tomu, aby v budoucnu sázeli stromy sami od sebe.

"Musíme sázet mnohem více stromů, abychom do konce tohoto desetiletí dosáhli svých klimatických cílů - k tomu potřebujeme ve Walesu dalších 86 milionů stromů," řekl ministerský náměstek pro klimatickou změnu Lee Waters. Podle něj jde o velkou výzvu. Také majitelé půdy tu mají důležitou roli. Deset procent velšské zemědělské půdy by prý muselo být přeměněno na lesy.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (3)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

DM

Dalibor Motl

6.12.2021 13:14
Chjo. To je zase líbivá a laciná akce. Dobře. Symbolicky to chápu. Vláda ukazuje, že sázet stromy je "moderní" a "důležité". Důležitější než sázení je ale dlouhodobá péče o zasazené nebo přirozeně zmlazené stromy, nejlépe podpořená nějakou základní sumou znalostí. Dostanou k sazenici i instrukce, individuální ochranu a kropící konev?
Odpovědět
LK

Lukáš Kašpárek

7.12.2021 08:51 Reaguje na Dalibor Motl
Já osobně si myslím, že tady nejde o to zasadit dostatečný počet stromu, aby to mělo nějaký zásadní enviromentální dopad. Podle mého jde spíš o to, aby si lidi vyzkoušeli ten pocit jaké to je zasadit strom a vzali tak za své tuto aktivitu jako celek a stromů celkově si víc vážili. Ničeho si člověk neváží tak, jak toho čeho se sám účastnil, čemu sám pomohl, co si sám osahal a pochopil.

Já v tom vidím hlavně toto zásadní pozitivum.
Odpovědět

Viktor Šedivý

6.12.2021 13:25
To bude blbě zasazených stromů :-(
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist