https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/viceucelovou-budovu-v-brne-medlankach-pokryje-zelena-strecha
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Víceúčelovou budovu v Brně-Medlánkách pokryje zelená střecha

21.12.2020 12:31 | BRNO (ČTK)
Plocha zelených střech v České republice se za posledních pět let více než zdvojnásobila.
Plocha zelených střech v České republice se za posledních pět let více než zdvojnásobila.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Střecha víceúčelové budovy v brněnských Medlánkách, která městské části slouží mimo jiné jako archiv, se zazelená. Původní provlhlou střechu totiž nahradí takzvaná zelená střecha. Výše investice je zhruba 2,5 milionu korun. Na on-line konferenci to uvedl náměstek primátorky Petr Hladík. Zelených střech v ČR přibývá.
 

Vedení Brna už rekonstrukci střechy na budově Jabloňová 1a schválilo, oprava je v plánu na jaře 2021. Zelená střecha lépe ochrání vnitřní prostory proti vysokým letním teplotám. Naopak v zimě nebude unikat teplo. "Zároveň tato střecha bude mít pozitivní dopad na životní prostředí, protože bude zadržovat téměř 6,6 metru krychlových dešťové vody," uvedl Hladík.

Objekt slouží městské části Brno-Medlánky například jako sklad, dílna, ale také jako archiv. Střecha má rozlohu zhruba 367 metrů čtverečních. Z celkových nákladů by zhruba 2,1 milionu korun měla pokrýt dotace.

Plocha zelených střech v České republice se za posledních pět let více než zdvojnásobila. Ke konci roku 2019 zabíraly rozlohu o 1,58 milionu metrů čtverečních. Nejčastěji jsou na školách, školkách, nemocnicích či knihovnách. Brno vznik zelených střech podporuje.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

J

Jiří Svoboda

21.12.2020 20:40
Kdyby tam práskli 30 cm polystyrénu a na to bílou folii, bylo by to 3x levnější a pro ekologii by udělali mnohem více. Dešťovku by za zbylé peníze mohli jímat a přebytky zasakovat.
Odpovědět

Jan Šimůnek

24.12.2020 08:39 Reaguje na Jiří Svoboda
Souhlas. Zeleném střechy jsou jen další nesmysl, prosazovaný ekology a EU.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist