https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/virtualni-expedice-zoo-brno-zaradila-do-sve-nabidky-dva-filmy-z-vlastni-produkce
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Virtuální expedice Zoo Brno zařadila do své nabídky dva filmy z vlastní produkce

30.4.2022 00:38 | BRNO (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Virtuální expedice Zoo Brno rozšířila svoji nabídku o dva filmy z vlastní produkce. Lidé se tak v centru Brna v Radnické ulici mohou zblízka ve virtuální realitě podívat na africké býložravce a na africké šelmy. Na tiskové konferenci to uvedl ředitel Zoo Brno Martin Hovorka. V budoucnosti plánuje zoo nabídku pro virtuální prostředí rozšířit i o filmy z českého prostředí.
 

Návštěvníci si po příchodu do virtuální expedice nasadí speciální brýle a usadí se na otáčivé křeslo. Po spuštění filmu se mohou libovolně otáčet a prohlédnout si tak divoká zvířata v jejich přirozeném prostředí. Ve filmech jde vidět, že některá zvířata kamera velice zaujala a příliš se jí nebojí.

K šesti současným snímkům, které Zoo získala díky spolupráci se společností Wild immersion, se přidávají filmy Na kopytech Afriky a Ve spárech Afriky. Ty vytvořila Zoo Brno ve vlastní produkci. Snímky trvající necelých 15 minut natočila Kristýna Bošková a návštěvníky jimi provede hlas tiskové mluvčí zoo Moniky Brindzákové. Krátké komentáře do filmů napsal Marek Sláma.

Nové filmy by podle vedení zoo měly podpořit zvýšení návštěvnosti expedice po covidové krizi. "Poslední měsíce se návštěvnost zvyšuje. Poslední čtvrt rok se to pohybuje kolem 2500. To vychází na asi 600 návštěvníků měsíčně," uvedl Hovorka.

Mezi návštěvníky jsou často rodiny s dětmi, senioři s vnoučaty nebo také lidé s tělesným postižením, kteří se na méně přístupná místa v přírodě nedostanou. Pro nejmladší děti může být nošení brýlí náročnější. Organizátoři ale uvedli, že filmy ve virtuální realitě zhlédly i tříleté děti.

Virtuální expedice Zoo Brno funguje na Radnické ulici od ledna roku 2020. V místě byla původně akvaristická atrakce. Výstava je otevřená každý den od 10:00 do 18:00 včetně víkendů.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist