https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vybuch-v-cisticce-u-anglickeho-bristolu-si-vyzadal-ctyri-mrtve
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Výbuch v čističce u anglického Bristolu si vyžádal čtyři mrtvé

3.12.2020 20:10 | BRISTOL (ČTK)
Dělníci pracovali na vrchu válcovité nádrže s chemikáliemi, která vybuchla. Ilustrační foto
Dělníci pracovali na vrchu válcovité nádrže s chemikáliemi, která vybuchla. Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Čtyři lidé dnes přišli o život a jeden utrpěl zranění při mohutném výbuchu, který před polednem místního času (brzy odpoledne SEČ) nastal v areálu čističky odpadních vod v průmyslové zóně ve městě Avonmouth nedaleko Bristolu na jihozápadě Anglie. Uvedl to zpravodaj listu The Times. Policie neštěstí nevyšetřuje jako případ související s terorismem.
 

Dělníci pracovali na vrchu válcovité nádrže s chemikáliemi, která vybuchla. The Times uvádí, že exploze tělo jednoho z nich odmrštila 150 metrů daleko.

Nedaleko se nachází recyklační stanice, která podle britské BBC dočasně přerušila provoz. Úřady žádají lidi, aby do oblasti nechodili. Nehrozí jim sice už žádné nebezpečí, úřady ale nechtějí, aby lidé překáželi záchranářům a vyšetřovatelům v práci.

Před necelými dvěma měsíci v docích v Avonmouthu hořely haldy s 20 000 tunami kovového šrotu. Kvůli hustému dýmu museli řidiči na silnicích a dálnici M5 kvůli zhoršené viditelnosti jezdit opatrněji.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

JD

Jiří Daneš

3.12.2020 20:17
Jak někdo může tvrdit, že kovový šrot můe hořet, Jak si si někdo může něco takového vůbec myslet? Už jste to autore zkusil, zapálit ten kovový šrot?
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist