https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vystava-infotherma-v-ostrave-ukaze-bateriova-uloziste-kotle-i-tepelna-cerpadla
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Výstava Infotherma v Ostravě ukáže bateriová úložiště, kotle i tepelná čerpadla

16.1.2024 18:24 | OSTRAVA (ČTK)
Moderní bateriová úložiště a systémy chytrých domácností, fotovoltaické systémy, kotle či tepelná čerpadla představí výstava Infotherma, která se příští týden uskuteční v Ostravě. Na největší tuzemské specializované výstavě, která se zaměřuje na vytápění, úspory energie a využívání obnovitelných zdrojů, se bude prezentovat 303 vystavovatelů z Česka i ze zahraničí, řekl ředitel výstavy Petr Kalenda.
 

Kapacita výstaviště je podle něj zcela zaplněna. "Zájemce jsme bohužel museli už několik týdnů před konáním výstavy odmítat. Na jednom místě v rámci České republiky bude k vidění například největší koncentrace výrobců či prodejců kotlů a tepelných čerpadel," uvedl Kalenda.

Třeba jen fotovoltaické systémy na výstavě představí téměř 40 firem. "Představíme mnoho druhů izolací, ať už foukaných, lněných, jutových či konopných, i jednu revoluční nástřikovou skýtající nepřeberné možnosti použití. Všechny formy zateplení, termoizolační dveře i okna, speciální fólie, tak, aby nejen dům po babičce splňoval opravdu ty nejpřísnější limity proti únikům tepla a tepelný komfort," popsal ředitel.

K vidění budou také nejmodernější systémy rekuperací a řízeného větrání, designové radiátory i sálavé panely či patentované systémy pro vysoušení a sanaci zdiva. "Budeme mít hned dvě poprvé, a to v rámci tuzemských výstav první ucelené představení komunitní energetiky a zároveň první univerzitní kampus šesti fakult VŠB-Technické univerzity Ostrava," uvedl Kalenda.

Pro návštěvníky bude připraveno bezplatné poradenství. Letos poprvé budou na Infothermě VIP zóna pro obchodní či přátelská setkání a odpočinková zóna pro návštěvníky. "Doprovodný program bude probíhat ve formě živého vysílání z diskusní arény EstavTV po celou dobu výstavy," uvedl ředitel.

Infotherma bude otevřena od pondělí 22. do středy 24. ledna denně od 09:00 do 18:00 a ve čtvrtek 25. ledna od 09:00 do 16:00. Plné vstupné stojí 150 korun, zlevněné 50, zájemci si ale po registraci mohou stáhnout volnou vstupenku. Odborné školy po domluvě s pořadateli mají vstup zdarma.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist