https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vystava-v-praze-ukaze-trendy-v-udrzitelne-architekture
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Výstava v Praze ukazuje trendy v udržitelné architektuře

30.7.2020 01:22 | PRAHA (ČTK)
Lidé budou moci zhlédnout i akademický projekt Digitální dřevo.
Lidé budou moci zhlédnout i akademický projekt Digitální dřevo.
Foto | Kat... / Flickr
S hlavními trendy ekologie v architektuře seznámí návštěvníky výstava Estetika udržitelné architektury v pražské Galerii Jaroslava Fragnera na Betlémském náměstí. Výstava se zabývá otázkou, zda může architektura sehrát roli při záchraně planety. Návštěvníci budou moci zhlédnout téměř 60 architektonických projektů z Česka i zahraničí, jakými jsou rodinné domy, industriální architektura či ekologické čtvrti. Výstava potrvá od 30. července do 22. září.
 

Autoři výstavy chtějí ukázat, jak reaguje architektura na klimatické změny a do jaké míry se principy udržitelnosti daří zapojit do nových staveb. Architektonické projekty uvidí návštěvníci na panelech s fotografiemi, textem a architektonickými plány.

Přibližně polovina výstavy je věnována českým udržitelným stavbám, jako jsou krkonošské environmentální centrum či budova ČSOB v Radlicích. Duhá polovina je věnována těm zahraničním. "Ukazujeme výběr toho nejlepšího, co se v Česku postavilo, a porovnáváme to s tím, co se děje v zahraniční," řekla dnes ČTK Klára Pučerová z Galerie Jaroslava Fragnera.

Na výstavě uvidí diváci například přístřešek Pallet Bottle Cabin, který navrhla Veronika Richterová pro uprchlické tábory v Řecku. Součástí výstavy je i instalace Veroniky Miškovičové věnovaná biomase mikrořas jako možnému zdroji obnovitelné energie. Lidé budou moci zhlédnout i akademický projekt Digitální dřevo. "Náš výzkum se zaměřuje na nové a alternativní možnosti využití jednoho z nejstarších stavebních materiálů," řekl vedoucí ateliéru a proděkan fakulty architekt Saman Saffarian

Na několika obrazovkách uvidí návštěvníci některé prezentované realizace a ukázky z připravovaného dokumentu o udržitelnosti olympijské architektury. Dále projekty věnované propojování přírody, architektury a nových technologií nebo dokument o architektuře a umění na Islandu. Součástí výstavy je program pro děti.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist