https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/yellowstonsky-narodni-park-nabizi-rocni-vstupenku-jez-bude-platna-za-150-let
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Yellowstonský národní park nabízí roční vstupenku, jež bude platná za 150 let

6.4.2022 11:03 (ČTK)
Grand Prismatic Spring v Yellowstonském národním parku je největší termální pramen ve Spojených státech a třetí největší na světě, po Frying Pan Lake na Novém Zélandu a Boiling Lake v Dominice.
Grand Prismatic Spring v Yellowstonském národním parku je největší termální pramen ve Spojených státech a třetí největší na světě, po Frying Pan Lake na Novém Zélandu a Boiling Lake v Dominice.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Americký Yellowstonský národní park nabízí roční vstupenku, která však návštěvníky oprávní ke vstupu až v roce 2172. Akce je součástí oslav 150 let založení nejstaršího amerického národního parku. Jejím cílem je zaměřit pozornost na jeho budoucnost a zároveň vybrat finance na jeho údržbu. Správci parku doufají, že vstupenku platnou za 150 let budou moci využít potomci těch, kteří ji letos zakoupí za 1500 dolarů (33 250 korun).
 

Správa parku nazývá speciální permanentky "dědickými vstupenkami". "Je to náš způsob, jak oslavit 150 let Yellowstonského národního parku a pomoci s jeho zachováním na těch příštích 150 let," řekla Lisa Diekmannová, šéfka správy parku.

Speciální vstupenka opravňuje držitele k ročnímu volnému vstupu do parku v roce 2172, k tomu ale rovněž přidává obvyklou roční vstupenku využitelnou kdykoliv.

Podle jednoho z dlouholetých pracovníků parku Stevena Fullera prošel Yellowstone v posledních čtyřech desetiletích výraznými proměnami, například se do něj vrátili bizoni, vlci či medvědi grizzly. Park nicméně rovněž trpí stále větším provozem a návštěvností a výraznějšími výkyvy teplotních extrémů.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist