https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/za-jizdu-po-krkonosich-dostali-motocykliste-pokuty-100.000-korun
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Za jízdu po Krkonoších dostali motocyklisté pokuty 100 000 korun

2.9.2020 16:02 | VRCHLABÍ (ČTK)
Strážci s policisty jednoho pachatele zastihli u hřebenové Luční boudy, zbytek skupiny v okamžiku, když přijížděli do cíle jízdy na parkovišti na Horních Mísečkách.
Strážci s policisty jednoho pachatele zastihli u hřebenové Luční boudy, zbytek skupiny v okamžiku, když přijížděli do cíle jízdy na parkovišti na Horních Mísečkách.
Čtyři motocyklisté, kteří 1. dubna jezdili na terénních motocyklech s pásy po zasněžených Krkonoších, dostali od Správy Krkonošského národního parku (KRNAP) každý pokutu 100 000 korun. Jde o nejvyšší možnou sankci. Jeden jezdec pokutu zaplatit, zbylí tři se proti výši pokuty odvolali k ministerstvu životního prostředí. ČTK to řekl mluvčí KRNAP Radek Drahný. Na udělení pokuty upozornil server Euro.cz.
 

"Šlo o velmi závažný přestupek, motocyklisté se pohybovali v nejcennějších lokalitách Krkonoš," řekl Drahný. Již dříve správci parku uvedli, že motocyklisté projeli téměř celé Krkonoše, pohybovali se především v nejpřísněji chráněné zóně KRNAP mezi Horními Mísečkami a Obřím dolem.

"Rozjezdili ty nejcennější lokality národního parku. Hrubě narušili ochranu první zóny KRNAP a ohrožovali mimo jiné i hnízdiště sokola stěhovavého a zimoviště tetřívka obecného," uvedl v dubnu ředitel Správy KRNAP Robin Böhnisch.

Strážci s policisty jednoho pachatele zastihli u hřebenové Luční boudy, zbytek skupiny v okamžiku, když přijížděli do cíle jízdy na parkovišti na Horních Mísečkách.

Jízdou motocyklistů se zabývala i policie pro podezření z porušení podmínek nouzového stavu a zákazu překračovat státní hranici. Vyšetřovatelé však věc podle Euro.cz odložili. "Co se týče možného porušení nouzového stavu, tak z provedeného šetření jsme nedospěli k závěru, že by došlo k porušení jeho podmínek, tedy že by jezdci překročili při své jízdě státní hranici," citoval server mluvčího trutnovské policie Lukáše Vincence.

Pokuty, které pachatelé přestupků dostávají, nejsou příjmem Správy KRNAP. Polovina jde obci, na jejímž katastru se přestupek stal, přičemž obec jej musí použít na zlepšení kvality života v obci. Druhá polovina jde Státnímu fondu životního prostředí, který zajišťuje financování projektů, jako například Zelená úsporám či Dešťovka, uvedl dříve Drahný.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

LK

Lukáš Kašpárek

3.9.2020 07:14
Moc dobře, že se podařilo ty šmejdy zadržet a pokutovat. Proti těmto nezodpovědným a sebestředným aktivitám je třeba bojovat všemi legálními možnostmi...
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist