https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zabavenou-zasilku-zabich-stehynek-dostala-zvirata-v-nemecke-zoo
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zabavenou zásilku žabích stehýnek a mořských plodů dostala zvířata v německé zoo

15.11.2020 17:07 | BERLÍN (ČTK)
Při prohlídce podezřelého auta narazila policie v Bochumu na západě Německa na nechlazené krabice plodů moře. Přivolaní úředníci se rozhodli zabavené potraviny i živé kraby věnovat místní zoologické zahradě, píše DPA.
 

Podle dvou mladíků, kteří vůz řídili, byli živočichové určeni k dalšímu prodeji a ke konzumaci. Podle přivolaných zbožíznalců byly ale potraviny nevhodně chlazené a tedy neprodejné.

Asi kilogram živých krabů v zoo umístili do výběhu s vodní plochou, kde mohou zvířata nadále žít. Žabí stehýnka, ústřice, krevety nebo platýzi se stali potravou pro zvířecí obyvatele zahrady. Veterináři agentuře DPA potvrdili, že mořské plody byly v pořádku a zvířatům rozhodně nemohly uškodit.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (5)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

JB

Josef BIS

16.11.2020 03:07
Dobrá zpráva pro zvířata, tady by to asi snědli v SAPA
Odpovědět
JB

Josef BIS

16.11.2020 03:29
Dobré ráno, tak přemýšlím, jak by asi reagovala ČIŽIP a její tým odborníků v čele s p.Říhovou. Zakopat, spálit,nebo zkompostovat? A docela by mne zajímalo, kde skončily ty zadržené rostliny, papoušci, žáby a plazi, orchideje,a další květena a fauna, co ČIŽIP zabavil a tím pádem se stát měl o ty komodity postarat a pečovat jako řádný hospodář.
Odpovědět

Viktor Šedivý

16.11.2020 09:20 Reaguje na Josef BIS
No co - rostlinu dáte do skladu a vypíšete výběrové řízení na její zalévání ;-)
Odpovědět
JS

Jarek Schindler

16.11.2020 07:11
Sice mi tam nehraje fakt že to bylo nevhodně chlazené a tedy neprodejné s faktem, že to bylo živé či tomu nic nebylo. Na druhou stranu je potěšitelná racionalita s jakou se k tomu přistoupilo.
Odpovědět

Viktor Šedivý

16.11.2020 09:23 Reaguje na Jarek Schindler
Není srpen, takže zboží bylo v chladu a nekazilo se.
Protože ale nebylo v chlaďáku s příslušnou TÜV nálepkou, nesmělo do lidské stravy.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist