https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zazemi-u-jezera-milada-u-usti-se-rozsiri-o-odpocivadla-i-singltraily
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zázemí u jezera Milada u Ústí se rozšíří o odpočívadla i singltraily

2.5.2021 01:13 | ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK)
Milada je oblíbeným cílem procházek Ústečanů, roste počet návštěvníků odjinud.
Milada je oblíbeným cílem procházek Ústečanů, roste počet návštěvníků odjinud.
Foto | OSR-PIP / Wikimedia Commons
Rekreanti u jezera Milada nedaleko Ústí nad Labem se v letošní sezoně dočkají většího zázemí. Vznikne deset nových odpočívadel rozprostřených po celém území, autonomní dobíjecí stanoviště pro elektrokola a na jihovýchodních svazích se začnou budovat speciálně upravené stezky pro jízdu na horském kole, takzvané singltraily. ČTK to řekla mluvčí Palivového kombinátu Ústí (PKÚ), který areál spravuje.
 

Dva nové cykloboxy jsou na hlavní pláži a nedaleko pláže Trmice. Celkem tak návštěvníkům jezera, které vzniklo zatopením dolu, budou sloužit čtyři cykloboxy s kapacitou až 24 kol. Lepší bude přístup do vody mimo hlavní pláže díky molům pro plavce po obvodu jezera. Z nich lze pohodlně překonat vlnolamy.

V plánu je úprava všech pláží, dosypávat se bude jemný kačírek a písek. "S ohledem na námi ostře sledovanou problematiku čistoty vody však není možné písek umístit do vody a jejího nejbližšího okolí," uvedla Volfová. Dno jezera je kamenité, voda je průzračná, bez bakterií bývá i v horkých letních dnech. "Pracujeme také na zlepšení odpadového managementu v území a provozovatelé služeb mají smluvní povinnost snížit množství jednorázových obalů a nahradit ho použitím obalů vratných," řekla mluvčí.

Milada je oblíbeným cílem procházek Ústečanů, roste počet návštěvníků odjinud. Parkoviště u obou hlavních plážích bývají zvláště při hezkém počasí plná. "V letošním roce bude zahájena projektová příprava parkovišť na všech hlavních přístupech k jezeru. Do realizace parkovišť budou, ve spolupráci s majiteli pozemků, koordinovány a realizovány dočasné úpravy a rozšíření stávajících ploch," řekla Volfová.

Plánovaná nová autobusová linka, která pojede od divadla v centru Ústí k zastávce nad hlavní pláží a dále na zastávku u Trmické pláže bude jezdit o víkendech a ve svátek každou hodinu. Během prázdnin bude jezdit v tomto režimu každý den.

V současnosti vrcholí krajinářsko-urbanisticko-architektonická soutěž. Její účastníci, kteří postoupili do druhého kola, mají své návrhy odevzdat do konce dubna. Během května je posoudí odborná porota a výsledky budou zveřejněny na slavnostním vyhlášení v muzeu 29. června, kdy bude také zahájena výstava k soutěži. "Soutěž je anonymní a do vyhlášení výsledků nevíme, které návrhy jednotlivé ateliéry předkládají. Organizaci celé soutěže zajišťuje odborná společnost vybraná ve výběrovém řízení. Soutěž je mezinárodní, bude tedy velmi zajímavé získat pohled na rozvoj tak rozsáhlého území i očima zahraničních účastníků," dodala Volfová.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (3)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

PH

Pavel Hanzl

2.5.2021 19:42
Totálně zdevastované území vrátit do krajiny je jednoznačné plus.
Jenže ta děsivá parakrajina produkovala obrovné množství energie. A dnes tam ta funkce schází.
Určitě mohli nechat část plochy pro fv elektrárnu, případně postavit pát větrníků (pokud jsou tam podmínky). Ta elektřina nám bude scházet.
Odpovědět
LK

Lukáš Kašpárek

3.5.2021 08:14 Reaguje na Pavel Hanzl
No v této zemi vždy vítězí raději populistická řešení, než ta správná a prospěšná... společnost se ještě dost nenažrala a pořád prahne po laciné zábavě místo po tom, aby začala více přemýšlet nad tím co je a není potřeba a nad svou vlastní budoucností.

A politici a různí podnikavci této nenažranosti obratně využívají... a přírodě a často i nám samotným to ve většině případů dále škodí...

Naše společnost je pořád dost primitivní... ani změna vlády na nějakou zodpovědnější nestačí... změnit se musí celá společnost.
Odpovědět
JD

Jiří Daneš

3.5.2021 11:08 Reaguje na Lukáš Kašpárek
V tomto s Vámi zcela souhlasím, zběsilý konzum všeho, včetně hypertrofovaného turistického ruchu, je hrozba pro budoucnost. Jediná pozitivní věc na elektromobilitě je ta, že silně omezí individuální turismus, protože nabíjení elektromobilu pro každý den a každou rodinu bude nerealizovatelné, zvláště mnohapatrových bytových domech. Nabíjení každý den, ze zásuvky bytu v jedenáctém patře si nedokáží představit ani ti, co to vykřikují jako hlavní propagační heslo pro elektromobilitu.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist