https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zeny-ktere-na-silvestra-zapalily-zoo-v-nemecku-zaplati-pokuty
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ženy, které na silvestra zapálily zoo v Německu, zaplatí pokuty

21.12.2020 02:53 | KREFELD (ČTK)
Pachatelky o silvestru vypustily nebezpečné lampiony štěstí, které dopadly do nového pavilonu opic. Areál byl požárem zničen a musel být stržen. Živel zahubil tři desítky zvířat včetně osmi lidoopů. Ilustrační obrázek
Pachatelky o silvestru vypustily nebezpečné lampiony štěstí, které dopadly do nového pavilonu opic. Areál byl požárem zničen a musel být stržen. Živel zahubil tři desítky zvířat včetně osmi lidoopů. Ilustrační obrázek
Licence | Volné dílo (public domain)
Foto | PublicDomainPictures / Pixabay
Tři ženy, které před rokem o silvestrovské noci vypustily létající ohnivé lampiony a nechtěně podpálily pavilon opic v zoologické zahradě v západoněmeckém Krefeldu, mají zaplatit pokuty až 9000 eur (235 000 Kč). Tamní soud jim to podle německých médií tento týden pravomocně uložil trestním příkazem bez projednání v hlavním líčení.
 

Trojice se nejdříve uložené pokutě bránila. Ženy si však nepřály veřejné projednávání kauzy, která před rokem vzbudila značnou mezinárodní pozornost, a nakonec na trest kvůli založení požáru z nedbalosti přistoupily. Jedna z nich se zatím zpěčuje výši peněžního trestu.

Pachatelky o silvestru vypustily nebezpečné lampiony štěstí, které dopadly do nového pavilonu opic. Areál byl požárem zničen a musel být stržen. Živel zahubil tři desítky zvířat včetně osmi lidoopů.

Případ vyvolal v Německu i zahraničí opakovanou debatu o používání zábavní pyrotechniky a jiných ohňových efektů. Pouštění nebeských lampionů, které vynáší horký vzduch ze zapálené parafínové náplně, je ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko zakázané už od roku 2009.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist