https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zlinsky-kraj-da-temer-5-4-milionu-korun-na-zadrzeni-vody-v-lesich
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zlínský kraj dá téměř 5,4 milionu korun na zadržení vody v lesích

6.5.2020 00:11 | ZLÍN (ČTK)
Loni Zlínský kraj podpořil zmírňování následků sucha v lesích více než čtyřmi miliony korun. / Ilustrační foto
Loni Zlínský kraj podpořil zmírňování následků sucha v lesích více než čtyřmi miliony korun. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zlínský kraj uvolní téměř 5,4 milionu korun na zmírňování následků sucha v lesích. V pondělí to schválili krajští zastupitelé. Dotace hejtmanství rozdělí mezi 62 žadatelů. Peníze jsou určeny na lesnické práce, které vedou ke zvýšení odolnosti a rozmanitosti lesních porostů a zadržení vody v krajině.
 

Hejtmanství přijalo v součtu 63 žádostí o dotaci, jednu z nich však podle krajské radní Margity Balaštíkové (ANO) nepodpořilo. "Přestože firma byla vyzvána k doplnění projektové dokumentace, tak tak neučinila, tudíž nemůže být dotace přiznána," řekla v pondělí radní.

Na usměrňování odtoku a vsakování vody u lesních cest získá 16 žadatelů dotaci přes 3,41 milionu korun. Dotaci na sázení vhodných dřevin a zřizování oplocenek přesahující 1,94 milionu korun rozdělí kraj mezi 36 žadatelů. "Jsou to malé prostředky, protože se většinou jedná o výsadbu vícedruhových lesů, to souvisí s bojem s kůrovcem, a taky samozřejmě vícedruhový les jinak vsakuje srážky, které probíhají na území Zlínského kraje. A pak je to budování různých příčných prahů, které mají zabezpečit to, že voda se nerozbíhá po lesních cestách, ale příčný práh souvislý tok nasměruje do porostu, kde se rozprskne a udrží se v povrchu," uvedla Balaštíková.

Loni Zlínský kraj podpořil zmírňování následků sucha v lesích více než čtyřmi miliony korun. Na usměrňování odtoku a vsakování vody u lesních cest tehdy získalo 16 žadatelů dotaci 2,63 milionu korun. Dotaci na sázení vhodných dřevin a zřizování oplocenek 1,39 milionu korun v roce 2019 rozdělil kraj mezi 36 žadatelů.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist