https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zlinsky-kraj-rozdeli-letos-na-vymenu-kotlu-180-mil-kc
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zlínský kraj rozdělí letos na výměnu kotlů 180 milionů

9.1.2017 15:52 | ZLÍN (ČTK)
Zlínský kraj rozdělí letos na výměnu starých kotlů za nové asi 180 milionů korun. Na jaře úřad uvolní 30 milionů korun, které zbyly z prvního kola výzvy, které se uskutečnilo na začátku loňského roku. Na podzim by pak v druhém kole mělo jít o 150 milionů korun, řekl krajský radní Jan Pijáček (ODS).
 

Tři desítky milionů korun rozdělované na jaře jsou podle něj určeny jen na obnovitelné zdroje, tedy kotle na biomasu a peletky a tepelná čerpadla.

"Dnes máme 1209 'živých' smluv z minulé výzvy, z toho 727 bylo už proplaceno, lidé už mají peníze na účtech. U 127 teď probíhá kontrola a následně budou proplaceny. Do konce ledna má čas 355 posledních žadatelů, kteří mohou podat vyúčtování a žádost o proplacení prostředků," uvedl Pijáček. O dotace na výměnu kotlů byl v kraji velký zájem, rozdělilo se 148 milionů korun.

Do roku 2020 by se v kraji i republice měly uskutečnit tři etapy takzvaných kotlíkových dotací. V kraji by mělo být rozděleno dohromady asi 450 milionů korun. V republice byly v první vlně určeny na výměnu kotlů tři miliardy korun z evropských peněz. Do roku 2020 by mělo být rozděleno devět miliard korun a vyměněno až 100.000 kotlů. Měla by tak být nahrazena až jedna třetina nejvíce znečišťujících kotlů v zemi.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist