https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/zoo-v-usteckem-kraji-budou-o-halloweenu-strasidelne-na-lidi-cekaji-masky-i-dyne
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zoo v Ústeckém kraji budou o Halloweenu strašidelné, na lidi čekají masky i dýně

30.10.2021 00:50 | ÚSTÍ NAD LABEM (ČTK)
Dlabání dýní, směšné i podivné masky, veselou muziku či lampionový průvod si připravila zoo v Chomutově v akci Strašidelná zoo. Doprovodný program si pro své návštěvníky připraví o víkendu i ústecká zoologická zahrada.
Dlabání dýní, směšné i podivné masky, veselou muziku či lampionový průvod si připravila zoo v Chomutově v akci Strašidelná zoo. Doprovodný program si pro své návštěvníky připraví o víkendu i ústecká zoologická zahrada.
Foto | Aaron Burden / Unsplash
Zoo v Ústeckém kraji se chystají na strašidelné víkendy, kterými spolu s návštěvníky oslaví Halloween. Zoopark v Chomutově přivítá zájemce 30. října v 16:00 v dětské zoo, ústecká a děčínská zoo si pak připravily program na 6. listopadu, zjistila ČTK.
 

Dlabání dýní, směšné i podivné masky, veselou muziku či lampionový průvod si připravila zoo v Chomutově v akci Strašidelná zoo. Hodnotné ceny obdrží ti, kteří přijdou v nejoriginálnější masce nebo při vydlabání dýně prokážou největší dávku fantazie. Nakonec se mohou děti i dospělí těšit na ohnivou show.

Doprovodný program si pro své návštěvníky připraví i ústecká zoologická zahrada. Její mluvčí Matěj Kynšt dnes ČTK řekl, že se měla akce původně uskutečnit už tento víkend, nebylo ale jasné, zda nebudou kvůli epidemii koronaviru zavřené vnitřní pavilony. "Venku by se to dělat nedalo, už je venku relativně zima," uvedl Kynšt. Podle něj tak hrozilo, že program k oslavám Halloweenu konat nebude. O opatřeních se má podle něj rozhodnout v pondělí, opatření, které se dotkne zoologických zahrad, by snad být zavedeno nemělo. Zoo počítá s tím, že vytvoří pro děti soutěžní stanoviště, bude i lampionový průvod.

Strašidelné odpoledne je v plánu také v děčínské zoo, kde bude stezka podle animované pohádky Coco. Od 15:00 do 16:30 si budou moct návštěvníci vydlabat dýně, nebude chybět ani lampionový průvod.

Oslavy Halloweenu připadají na 31. října. Staří Keltové, jimž se autorství svátku připisuje, se v tento magický den, po němž začíná "období temnoty a zimy", oblékali do zvířecích kůží, aby zmátli duše zemřelých. Pohanský svátek přežil i po rozšíření křesťanství, v různých oblastech však má trochu jinou podobu. Například v Mexiku a Jižní Americe se tento den nazývá Día de los Muertos (Den mrtvých), slaví se 1. a 2. listopadu. Výstava k mexickému svátku je k vidění do 14. listopadu v botanické zahradě v Teplicích.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist