http://ekolist.cz/cz
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Zprávy nejnovější nejčtenější

Foto: Jure Porenta / Shutterstock

Zjistit, jak často se při senoseči nedrodržuje zákon, je skoro nemožné

29.5.2015 15:02 | PRAHA (Ekolist.cz)
Fotografie mrtvých mláďat dokládají, že tyto povinnosti někdy a někde nejsou dodržovány, z fotografie samotné však rozsah problému zjistit nejde. A zjistit to jinak je skoro nemožné. více
Foto: SSSCCC / Shutterstock

K využití sluneční energie pro výrobu elektřiny může sloužit i obyčejný písek

29.5.2015 02:00
Elektrárna by měla vyrábět až 500 kilowattů z jedné turbíny, jež by mohla pokrýt spotřebu například malého městečka. Časem se počítá s přidáním více turbín za účelem zvýšení celkového výkonu projektu. více
http://www.znamstudanku.cz

Na Žďársku a na Třebíčsku lidé opravili a zastřešili 41 studánek

29.5.2015 01:06
Údaje o jejich poloze, pověsti a další zajímavosti k nim lze najít na nových webových stránkách <a href="http://www.znamstudanku.cz">Znám studánku</a>. V nejbližší době tam budou doplněny i údaje o kvalitě vody. více
PR článek
Vezměte děti na výlet, ať vyhrají dárky do přírody! Další ročník výtvarné soutěže začíná!
Výtvarná soutěž Blíž přírodě trvá od 1. 5. do 31. 5. 2015 a zapojit se do ní můžou děti předškolního a školního věku hned ve třech kategoriích.

nepřehlédněte

Mikuláš Huba: Odcizení většiny lidí přírodě je horší než pár antiekologů

Enormní konzumerismus a masové odcizení se přírodě jsou věci, ve kterých si jsou Česko a Slovensko podobné. Pro přírodu je to větší zlo, než pár k přírodě necitlivých developerů. Tvrdí to slovenský ekolog Mikuláš Huba. více
reklamaBlíž přírodě

Ekolist.cz je na
sociálních sítích!

Ekolist.cz na Facebooku

Ekolist.cz na Twitteru

Google+

Redaktoři Ekolistu Hugo Charvát, Martin Mach a Zdeňka Vítková spolupracují s lektory Janem Rybářem - Amaze.cz a Romanem Muchou - Quickly.cz na projektu Dobrá média.

Vytvářejte Ekolist.cz
s námi!

Chcete se podílet na vzniku Ekolistu? Napište nám! Můžete nám poslat svůj názor, nebo nám taky můžete poslat ke zveřejnění svou tiskovou zprávu. Anebo u nás můžete publikovat pozvánku na akci, kterou pořádáte.

Zeptejte se!
Rádi odpovíme

Máte nějaký dotaz nebo připomínku k Ekolistu? Napište nám! Tady jsou naše Kontakty. A pokud byste se chtěli zeptat na nějakou radu týkající se života šetrného k životnímu prostředí, můžete využít tento formulář.

Podporujeme
NetMonitor

Ekolist.cz nechává svou čtenost sledovat systémem NetMonitor. Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde. Další informace na webu NetMonitoru.

Podpořte kameníky
v Keni

Koupí dětské hry Kiumbové můžete podpořit ekonomickou samostatnost kameníků v keňské Tabace. Součástí hry jsou v Keni ručně vyřezáváné figurky. Sympatické je, že veškeré příjmy ze hry jsou použity zpátky v Keni.

 

Poděkování:

logo Magistrát Hlavního města Prahy Ekolist vychází
s podporou Hlavního města Prahy. Projekt nemusí vyjadřovat stanoviska Hl. m. Prahy.
MŽP Ekolist vychází
s podporou Ministerstva životního prostředí. Projekt nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.
Využíváme zpravodajství ČTKVyužíváme zpravodajství ČTK Net4Gas - Partnerem Ekolistu je
NET4GAS provozovatel webu Blíž přírodě
Rádi poděkujeme i dalším partnerům
Nabídka partnerství zde
Na těchto stránkách najdete ikonu našeho serveru:
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist