http://ekolist.cz/cz
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Zprávy nejnovější nejčtenější

Následky protržení hráze odkaliště poblíž města Ajka Foto: Globovisión / Flickr.com 4

Před pěti lety zasáhla Maďarsko obří ekologická katastrofa

4.10.2015 01:10 | AJKA/Praha (ČTK)
Očití svědkové hovořili o rudém cunami. Před pěti lety, 4. října 2010, se u hliníkárny u západomaďarského města Ajka protrhla nádrž s toxickým kalem. více
Foto: Dana Ward Shutterstock

Indie se zavázala zpomalit růst emisí skleníkových plynů

3.10.2015 07:00
Indie, která je třetím největším znečišťovatelem ovzduší na světě, představila svůj plán snížení emisí ve čtvrtek večer. To byla nejzazší lhůta pro předložení závazků před prosincovou konferencí v Paříži. více
Foto: ALKA Wildlife

Se sčítáním posledních losů v přírodě pomáhají vědcům sýkorky

2.10.2015 12:42
Tito ptáci vystýlají svá hnízda chlupy různých zvířat z širokého okolí. Vědci pro ně na Třeboňsku vyvěsili 50 ptačích budek a sesbíraný materiál analyzují. více
PR článek
Na podzim začnou české e-learningové kurzy o ochraně přírody
Fórum ochrany přírody připravuje on-line vzdělávání v ochraně přírody, které bude rozšířeno oproti kurzům, které nabízelo v minulosti. Inovativní vzdělávací koncept účastníkům garantuje jednak rozvoj jejich stávajících odborných znalostí, ale zároveň nabídne nejnovější poznatky a příklady praxe z oblasti ochrany životního prostředí.

nepřehlédněte

Foto:  Renaud Camus Flickr

Pěstování vlastních potravin: V ČR zavedená praxe, na západě pracně objevovaná novinka

Zatímco západní země v současnosti znovu objevují kouzlo samozásobitelství, postsocialistické země pokračují jen v tom, co tu vždycky bylo. více
reklama

Blíž přírodě

Ekolist.cz je na
sociálních sítích!

Ekolist.cz na Facebooku

Ekolist.cz na Twitteru

Google+

Redaktoři Ekolistu Hugo Charvát, Martin Mach a Zdeňka Vítková spolupracují s lektory Janem Rybářem - Amaze.cz a Romanem Muchou - Quickly.cz na projektu Dobrá média.

Vytvářejte Ekolist.cz
s námi!

Chcete se podílet na vzniku Ekolistu? Napište nám! Můžete nám poslat svůj názor, nebo nám taky můžete poslat ke zveřejnění svou tiskovou zprávu. Anebo u nás můžete publikovat pozvánku na akci, kterou pořádáte.

Zeptejte se!
Rádi odpovíme

Máte nějaký dotaz nebo připomínku k Ekolistu? Napište nám! Tady jsou naše Kontakty. A pokud byste se chtěli zeptat na nějakou radu týkající se života šetrného k životnímu prostředí, můžete využít tento formulář.

Podporujeme
NetMonitor

Ekolist.cz nechává svou čtenost sledovat systémem NetMonitor. Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde. Další informace na webu NetMonitoru.

Podpořte kameníky
v Keni

Koupí dětské hry Kiumbové můžete podpořit ekonomickou samostatnost kameníků v keňské Tabace. Součástí hry jsou v Keni ručně vyřezáváné figurky. Sympatické je, že veškeré příjmy ze hry jsou použity zpátky v Keni.

 

Poděkování:

logo Magistrát Hlavního města Prahy Ekolist vychází
s podporou Hlavního města Prahy. Projekt nemusí vyjadřovat stanoviska Hl. m. Prahy.
MŽP Ekolist vychází
s podporou Ministerstva životního prostředí. Projekt nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.
Využíváme zpravodajství ČTKVyužíváme zpravodajství ČTK Net4Gas - Partnerem Ekolistu je
NET4GAS provozovatel webu Blíž přírodě
Rádi poděkujeme i dalším partnerům
Nabídka partnerství zde
Na těchto stránkách najdete ikonu našeho serveru:
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist