http://ekolist.cz/cz
V každém srdci je kus divočiny
životní prostředí, příroda, ekologie, klima, biodiverzita, energetika, krajina, doprava, cestování ...

Zprávy nejnovější nejčtenější

Foto:  Uwe Anders

Skokani lesní vydrží extrémní mráz stovky dnů. Musí to ale natrénovat Video

28.7.2014 02:00 | PRAHA (Ekolist.cz)
Život na Aljašce není pro každého. Zima tu je velmi chladná a podzimní noci jsou často mrazivé. Místním skokanům lesním to nijak nevadí. I když pro ně podzimní mrazy znamenají, že musí na noc zamrznout a ráno se opět rozmrazit. více
Foto: Lisa S. / Shutterstock

Komise navrhuje do roku 2030 uspořit v EU 30 procent energie

28.7.2014 01:00
O podobě evropské energetické a klimatické politiky do roku 2030 mají rozhodnout na summitu v říjnu. Česko si podobný závazný cíl nepřeje. více
Foto: Andreas Beer / Flickr

Nezákonná těžba dřeva pokračuje v ČR i přes přísnější pokuty

27.7.2014 02:00
Od začátku letošního roku do konce června už inspekce řešila tři desítky případů a rozdala pokuty za 2,3 milionu Kč. Ekologické škody, kdy se ročně poškodí zhruba 50 hektarů lesa, jsou přitom mnohonásobně vyšší a dosahují až 100 milionů Kč. více
PR článek
www.eu-uhi.eu Jak se město může bránit vzniku tepelných ostrovů?
Počet horkých letních dní se u nás stále zvyšuje. Přitom teploty v centrech měst se zvyšují více než v jejich okrajových částech. Tento jev se nazývá tepelným ostrovem města. Vzniku tepelných ostrovů se dá bránit různě, třeba výsadbou stromů. Ty by během letních veder dokázaly například ochladit Legerovu ulici v Praze o celé dva stupně

nepřehlédněte

Přírodní koupací jezírko Foto: Peter Funk / Wikimedia Commons

Nechcete se koupat v chlóru? Řešením je přírodní koupací jezírko

6.6.2014 | mmo
Na jeho údržbu nepotřebujete žádnou chemii, o čištění se postará příroda. Báječné je, že si přírodní koupací jezírko můžete vybudovat na zahradě svépomocí. více
reklama

Jak se správně bránit horku radí MUDr. Helena Kazmarová

Letní vedra dokáží obyvatele českých měst pořádně potrápit. Jedna z častých rad je hodně pít vodu. Ale pozor, příliš mnoho vody může lidskému organizmu spíš uškodit, než pomoci. Naopak příjemný může být recept na vedro praktikovaný středomořskými národy. Přes poledne prostě vysaďte a dejte si siestu. Jak překonat letní horka radí MUDr. Helena Kazmarová.


kalendář akcí

29. července 2014 (úterý) 17:00 - 18:30
Ahoj školo, sbohem přírodo?! aneb O školní družině jinak - blíže přírodě (Přednášky a diskuse, Praha )
30. července 2014 (středa) 17:30 - 20:30
Sklidit, usušit, zamrazit nebo zavařit? Vol. 1. (Dílny a workshopy, Praha. )
4. srpna 2014 (pondělí) 09:00 - 8. srpna 2014 (pátek) 16:00
Po stopách druidů (Tábory, výlety a pobytové akce, Brno. )
Ekolist.cz je na
sociálních sítích!

Ekolist.cz na Facebooku

Ekolist.cz na Twitteru

Google+

Redaktoři Ekolistu Hugo Charvát, Martin Mach a Zdeňka Vítková spolupracují s lektory Janem Rybářem - Amaze.cz a Romanem Muchou - Quickly.cz na projektu Dobrá média.

Vytvářejte Ekolist.cz
s námi!

Chcete se podílet na vzniku Ekolistu? Napište nám! Můžete nám poslat svůj názor, nebo nám taky můžete poslat ke zveřejnění svou tiskovou zprávu. Anebo u nás můžete publikovat pozvánku na akci, kterou pořádáte.

Zeptejte se!
Rádi odpovíme

Máte nějaký dotaz nebo připomínku k Ekolistu? Napište nám! Tady jsou naše Kontakty. A pokud byste se chtěli zeptat na nějakou radu týkající se života šetrného k životnímu prostředí, můžete využít tento formulář.

Podporujeme
NetMonitor

Ekolist.cz nechává svou čtenost sledovat systémem NetMonitor. Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde. Další informace na webu NetMonitoru.

Podpořte kameníky
v Keni

Koupí dětské hry Kiumbové můžete podpořit ekonomickou samostatnost kameníků v keňské Tabace. Součástí hry jsou v Keni ručně vyřezáváné figurky. Sympatické je, že veškeré příjmy ze hry jsou použity zpátky v Keni.

 

Poděkování:

logo Magistrát Hlavního města Prahy Ekolist vychází
s podporou Hlavního města Prahy
logo US-embasy Využíváme zpravodajství ČTKVyužíváme zpravodajství ČTK Net4Gas - Pertnerem Ekolistu je
NET4GAS provozovatel webu Blíž přírodě
Rádi poděkujeme i dalším partnerům
Nabídka partnerství zde
Na těchto stránkách najdete ikonu našeho serveru:
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist