http://ekolist.cz/cz
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Zprávy nejnovější nejčtenější

Zarůstající rybník Foto: Martin Mach Ondřej / Ekolist.cz

České rybníky zažívají podle přírodovědců ekologickou katastrofu

31.8.2015 01:00 | PRAHA (Ekolist.cz)
Místo přírodních koupališť nevábné louže plné sinic, místo romantických rybníků nezodpovědný kapří byznys. Letošní léto bohaté na teplotní rekordy nám podle přírodovědců odhalila všechna naše selhání v hospodaření s vodou. více
čtverzubec stříbropásý Foto: Martin / Wikimedia Commons

Ve Středozemním moři se dál šíří jedovatá tropická ryba

30.8.2015 01:02
To je ale hezká ryba, pomyslí si rybařící turista ve Středomoří. Elegantní stavba těla, stříbřitě se lesknoucí záda s černými skvrnami a bílé břicho. Tenhle úlovek půjde hned na gril. Takový oběd by byl ale smrtelný, protože tropická ryba čtverzubec stříbropásý je prudce jedovatá. více
Vířník

O drobných a neuvěřitelně odolných vířnících budou v Česku diskutovat vědci z celého světa

28.8.2015 09:23
Tito mikroskopičtí živočichové žijí ve vodě, v půdě i ve vzduchu po celém světě. Dokáží se velmi dobře adaptovat na různá prostředí. Vědce fascinuje jejich schopnost přežít nepříznivé podmínky i extrémní odolnost vůči vysokým i nízkým teplotám. více
PR článek
Kozmické ptačí louky – jedinečná ukázka skloubení šetrného hospodaření a ochrany přírody
Kozmické ptačí louky jsou územím ucelenějších nivních luk v povodí řeky Opavy. Ani jemu se v minulosti nevyhnuly meliorační úpravy a narovnávání toků včetně zavážení či soustavného odvodňování mokřadů.

nepřehlédněte

Termostatická hlavice Foto: Andrey_Popov / Shutterstock

Termostatické hlavice - mimo topnou sezonu je otevřete na plno

Málokdo ví, že mimo topnou sezónu je nutné mít všechny termostatické ventily naplno otevřené a před začátkem topné sezony je je třeba rozhýbat. více
reklama

Blíž přírodě

Ekolist.cz je na
sociálních sítích!

Ekolist.cz na Facebooku

Ekolist.cz na Twitteru

Google+

Redaktoři Ekolistu Hugo Charvát, Martin Mach a Zdeňka Vítková spolupracují s lektory Janem Rybářem - Amaze.cz a Romanem Muchou - Quickly.cz na projektu Dobrá média.

Vytvářejte Ekolist.cz
s námi!

Chcete se podílet na vzniku Ekolistu? Napište nám! Můžete nám poslat svůj názor, nebo nám taky můžete poslat ke zveřejnění svou tiskovou zprávu. Anebo u nás můžete publikovat pozvánku na akci, kterou pořádáte.

Zeptejte se!
Rádi odpovíme

Máte nějaký dotaz nebo připomínku k Ekolistu? Napište nám! Tady jsou naše Kontakty. A pokud byste se chtěli zeptat na nějakou radu týkající se života šetrného k životnímu prostředí, můžete využít tento formulář.

Podporujeme
NetMonitor

Ekolist.cz nechává svou čtenost sledovat systémem NetMonitor. Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde. Další informace na webu NetMonitoru.

Podpořte kameníky
v Keni

Koupí dětské hry Kiumbové můžete podpořit ekonomickou samostatnost kameníků v keňské Tabace. Součástí hry jsou v Keni ručně vyřezáváné figurky. Sympatické je, že veškeré příjmy ze hry jsou použity zpátky v Keni.

 

Poděkování:

logo Magistrát Hlavního města Prahy Ekolist vychází
s podporou Hlavního města Prahy. Projekt nemusí vyjadřovat stanoviska Hl. m. Prahy.
MŽP Ekolist vychází
s podporou Ministerstva životního prostředí. Projekt nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.
Využíváme zpravodajství ČTKVyužíváme zpravodajství ČTK Net4Gas - Partnerem Ekolistu je
NET4GAS provozovatel webu Blíž přírodě
Rádi poděkujeme i dalším partnerům
Nabídka partnerství zde
Na těchto stránkách najdete ikonu našeho serveru:
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist