http://ekolist.cz/cz
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Zprávy nejnovější nejčtenější

Vyhazování jídla Foto: simez78 / Shutterstock

Polovina Čechů pravidelně vyhazuje potraviny, nejvíce plýtvají mladí lidé

4.9.2015 13:53 | PRAHA (Ekolist.cz)
Minimálně jednou měsíčně vyhodí jídlo do popelnice polovina českých domácností, nejméně jedenkrát týdně pak likviduje potravina třetina z nich. Nejčastějším důvodem je pocit, že už jsou potraviny zkažené. více
Foto:Luis Vilanova / Flickr

Hledá se kočka divoká. Dobrovolníci i vědci budou v Jeseníkách pátrat po velkých šelmách

4.9.2015 02:00
V listopadu proběhne v Jeseníkách monitoring výskytu šelem. Cílem je ověřit výskyt kočky divoké a odhadnout počty rysů ostrovidů, případně dalších šelem. Zapojit se mohou i dobrovolníci z řad veřejnosti. více
Foto:  Adrien admou52 / Flickr

Zemědělci demonstrovali s traktory v Paříži za více peněz

4.9.2015 01:00
Francouzští zemědělci se dnes shromáždili s více než tisícovkou traktorů v centru Paříže, aby upozornili na hlubokou krizi v odvětví a žádali o další finanční výpomoc. více
PR článek
Kozmické ptačí louky – jedinečná ukázka skloubení šetrného hospodaření a ochrany přírody
Kozmické ptačí louky jsou územím ucelenějších nivních luk v povodí řeky Opavy. Ani jemu se v minulosti nevyhnuly meliorační úpravy a narovnávání toků včetně zavážení či soustavného odvodňování mokřadů.

nepřehlédněte

Setí

Sdílejte semínka a podpořte místní odrůdy. V Česku vznikají první semínkovny

Přijdete tam, vypůjčíte si semínka, zasejete je, sklidíte úrodu a na konci sezóny vrátíte semínka zpátky. Původem francouzská myšlenka úspěšně „vyklíčila“ i u nás. více
reklama

Blíž přírodě

Ekolist.cz je na
sociálních sítích!

Ekolist.cz na Facebooku

Ekolist.cz na Twitteru

Google+

Redaktoři Ekolistu Hugo Charvát, Martin Mach a Zdeňka Vítková spolupracují s lektory Janem Rybářem - Amaze.cz a Romanem Muchou - Quickly.cz na projektu Dobrá média.

Vytvářejte Ekolist.cz
s námi!

Chcete se podílet na vzniku Ekolistu? Napište nám! Můžete nám poslat svůj názor, nebo nám taky můžete poslat ke zveřejnění svou tiskovou zprávu. Anebo u nás můžete publikovat pozvánku na akci, kterou pořádáte.

Zeptejte se!
Rádi odpovíme

Máte nějaký dotaz nebo připomínku k Ekolistu? Napište nám! Tady jsou naše Kontakty. A pokud byste se chtěli zeptat na nějakou radu týkající se života šetrného k životnímu prostředí, můžete využít tento formulář.

Podporujeme
NetMonitor

Ekolist.cz nechává svou čtenost sledovat systémem NetMonitor. Chcete nám pomoci vylepšit naše služby? Můžete se zúčastnit výzkumu návštěvnosti internetu v ČR. Klikněte zde. Další informace na webu NetMonitoru.

Podpořte kameníky
v Keni

Koupí dětské hry Kiumbové můžete podpořit ekonomickou samostatnost kameníků v keňské Tabace. Součástí hry jsou v Keni ručně vyřezáváné figurky. Sympatické je, že veškeré příjmy ze hry jsou použity zpátky v Keni.

 

Poděkování:

logo Magistrát Hlavního města Prahy Ekolist vychází
s podporou Hlavního města Prahy. Projekt nemusí vyjadřovat stanoviska Hl. m. Prahy.
MŽP Ekolist vychází
s podporou Ministerstva životního prostředí. Projekt nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.
Využíváme zpravodajství ČTKVyužíváme zpravodajství ČTK Net4Gas - Partnerem Ekolistu je
NET4GAS provozovatel webu Blíž přírodě
Rádi poděkujeme i dalším partnerům
Nabídka partnerství zde
Na těchto stránkách najdete ikonu našeho serveru:
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist