http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/bohumin-chysta-hru-na-podporu-trideni-odpadu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Bohumín chystá hru na podporu třídění odpadu

10.9.2016 12:25 | BOHUMÍN (ČTK)
Bohumín na Karvinsku chystá ekologicky zaměřenou hru Třiď a bav se, která má napomoci třídění odpadů ve městě. Soutěž na principu geocachingu zavede hráče na sto známých i méně známých míst ve městě, kde bude ukryta speciální schránka s tričkem v některé z barev separačních kontejnerů, řekla ČTK mluvčí radnice Lucie Kolková.
 

Hra, která začne v polovině září, potrvá šest týdnů a má upozornit na potřebnost třídění odpadů. "Jako ústřední motto celé soutěže jsme zvolili slovní hříčku Páruj se - separuj. Chceme tím poukázat na to, že s podporou jde třídění odpadu mnohem líp, stejně tak i luštění hádanek a hledání pokladu," uvedl místostarosta Lumír Macura.

Ve městě je podle něj zhruba 130 míst, kde jsou kontejnery určené pro třídění odpadu. Cílem hry je přimět ke třídění i obyvatele, kteří odpad zatím neseparují. Bohumín s 22 000 obyvateli přitom už nyní patří v regionu k městům, jehož obyvatelé třídí odpad nejlépe. "Přepočítáno na hlavu připadlo vloni na každého Bohumíňáka 42 kilogramů vytříděného odpadu. Díky tomu se stal druhým nejlepším třídičem v Moravskoslezském kraji. Porazil dokonce všechna velká statutární města," uvedla mluvčí.

První série zašifrovaných vědomostních hádanek odkazujících na místo úkrytu bude zveřejněna v pátek 16. září. "Po jejím rozluštění se pak lidé mohou pustit do lovu ukrytých schránek s originálními tričky," řekla Kolková. Ekologickou hru na podporu separace odpadu ukončí v sobotu 29. října akce v Hobbyparku.

"Na děti i rodiče čekají různá vystoupení, atrakce, hry a soutěže. K vidění bude speciální technika, nebude chybět třeba popelářský vůz a lidé budou moci absolvovat komentovanou prohlídku separační linky. Rozdávat se budou i speciální tašky na separaci," doplnila Kolková. Nálezci triček se pak zapojí do slosování o ceny.

tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě
reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist