http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/cr-nebude-mit-potize-se-snizenim-emisi-mimo-system-povolenek
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

ČR nebude mít potíže se snížením emisí mimo systém povolenek

17.10.2016 15:19 | LUCEMBURK (ČTK)
Česká republika nebude mít podle ministra životního prostředí Richarda Brabce problém splnit nyní debatovaný limit snížení emisí skleníkových plynů v oblastech mimo evropský systém obchodu s emisními povolenkami. Do roku 2030 v nich má ČR produkci skleníkových plynů, považovaných za hlavní příčinu globálního oteplování, snížit o 14 procent stavu z roku 2005.
 

Jak připomněl ministr Brabec, jde o emise CO2 především v dopravě, ale také ve stavebnictví či zemědělství, věc souvisí také s energetickými úsporami.

Komise v červenci navrhla limity pro jednotlivé unijní země v závislosti na výkonu jejich ekonomik. Lucembursko či Švédsko tak dostaly cíl 40 procent, Česko se čtrnáctiprocentním snížením v dolní části tabulky.

"Je to něco, s čím bychom si měli poradit," poznamenal Brabec. Připomněl několik konkrétních kroků, které už v ČR existují, například program Nová zelená úsporám, programy čisté mobility a další.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Blíž přírodě
Blíž přírodě

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist