http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/jihlavske-zoo-stoupla-v-prvni-puli-roku-navstevnost-o-ctvrtinu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

Jihlavské zoo stoupla v první půli roku návštěvnost o čtvrtinu

5.7.2016 11:08 | JIHLAVA (ČTK)
Jihlavskou zoologickou zahradu navštívilo v prvních šesti měsících tohoto roku 132 250 lidí. V porovnání s loňským prvním pololetím je to o 27 procent více. Letošní čísla jsou také zatím o něco vyšší než v roce 2014, který je doposud z hlediska návštěvnosti zoo rekordní, sdělil ČTK mluvčí zoo Martin Maláč. Ke zvýšení zájmu přispěly nové expozice i počasí.
 

"Troufám si říci, že k výrazné letošní návštěvnosti pomohl v prosinci loňského roku otevřený tropický pavilon, protože přišlo podstatně více lidí i v zimních měsících," uvedl Maláč. K vyššímu prodeji vstupenek zřejmě rovněž přispěla mírná zima, a také to, že v zoo se po pěti letech průběžné výstavby nových pavilonů letos žádné stavební stroje nepohybují. Všechny nové pavilony už byly zprovozněny. "V zoo je spousta nových druhů zvířat i rozšířené služby občerstvení," uvedl mluvčí. Mezi letošní novinky patří nově zavedený chov vlků iberských, a také údolí včel.

Jihlavská zoo je mnoho let nejvyhledávanějším turistickým cílem na Vysočině, spravuje ji město. Minulý rok prošlo branami zoo za první pololetí 104 000 lidí, letos jich bylo o 28 250 více. V rekordním roce 2014 si exotická zvířata v Jihlavě prohlédlo za prvních šest měsíců 124.000 lidí a celoroční návštěvnost pak činila 285 558 lidí. Tradičně nejvíc lidí míří do zoo o letních prázdninách.

Od podzimu 2011 investovala Jihlava s podporou evropských fondů do zoo 130 milionů korun. Poslední tropický pavilon za více než 40 milionů Kč je otevřen od 12. prosince.

tisknout poslat
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě
reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist