http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-hustopecich-na-breclavsku-nekdo-poskodil-lipy-skoda-100-000-kc
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii

V Hustopečích na Břeclavsku někdo poškodil lípy, škoda 100 000 Kč

29.6.2016 16:26 | HUSTOPEČE (ČTK)
Někdo do stromů navrtal díry. Jde o trestný čin poškození cizí věci.
Někdo do stromů navrtal díry. Jde o trestný čin poškození cizí věci.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Ivan Chrastina / Hustopeče
Neznámý pachatel navrtáním poškodil dvě vzrostlé lípy v Hustopečích na Břeclavsku, škodu město předběžně vyčíslilo na 100 000 korun. Policie vyšetřuje také poškození bříz v Kosticích a poškození dubu nedaleko Pohanska, uvedla dnes na policejním webu policejní mluvčí Kamila Haraštová.
 

Lípy v Hustopečích někdo navrtal v ulici U Větrolamu a Vrchlického, jak na policii oznámili pracovníci městských služeb. Stromy začaly usychat. Policisté v současné době prověřují okolnosti a k posouzení poškození přizvali i odborníky na životního prostředí.

Obdobný případ se stal na začátku června v Kosticích, kde neznámý pachatel poškodil dvě břízy vysoké 12 metrů. Také navrtal kmeny a do otvorů nalil chemikálii. Obci způsobil škodu za 20 000 korun.

Letos někdo na Břeclavsku poškodil i dub, který rostl v zahrádkářské kolonii nedaleko Pohanska. Strom o průměru 121 centimetrů podřezal neznámý pachatel natolik, že hrozilo, že spadne. Proto ho museli dřevorubci pokácet. V tomto případě škoda přesáhla 220.000 korun.

"U všech uvedených skutků jsme zahájili úkony trestního řízení, neboť se pachatelé dopustili trestného činu poškození cizí věci," uvedla mluvčí.

tisknout poslat
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama

Blíž přírodě
reklama

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist