https://ekolist.cz/cz/ekolist/mesicni-souhrn/blackout-ekolistu-aneb-priste-tu-nemusi-byt
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Září 2013: Blackout Ekolistu aneb Příště tu nemusí být

25.9.2013
Blackout Ekolistu aneb Příště tu nemusí být
Blackout Ekolistu aneb Příště tu nemusí být
Zdroj | Ekolist.cz
Na stránkách Ekolistu.cz jsme spustili reklamní kampaň, která se obrací přímo na Vás, naše čtenáře. A její hlavní heslo „Našli jste Ekolist.cz? Příště tu nemusí být“ není rozhodně nadnesené. Server Ekolist.cz se totiž stále potácí na hraně, buď se nám podaří získat peníze na další činnost, nebo bude poctivější říct si, že to nejde a se ctí zavřít krám.
 

Pravdou je, že takhle nad propastí balancujeme nejméně devátý měsíc. Ale doba porodní se blíží a další budoucnost bude jen na naší schopnosti sehnat donory. Právě proto se tak emotivně obracíme na vás, naše čtenáře. Přispívat můžete jednorázově či pravidelně, což obzvláště doporučujeme, ba vítáme.

Jak na to najdete v rubrice Podpořte nás. Těm, kteří tak činí a je vás hodně, děkujeme na sto tisíckrát. Což je tak zhruba suma, ke které se chceme přiblížit.

Granty v neziskovém sektoru zkrátka nejsou a nikdo neví, zda a jaké budou k dispozici v budoucnu. Zároveň na nás dopadla krize, která se týká celého mediálního světa, kdy jsme přišli o téměř všechny příjmy z reklamy. Takže nám skutečně nezbývá, než obtěžovat čtenáře pod heslem „Co čtenář, to mecenáš“.

Rozhodně to ale není tak, že bychom sami seděli s rukama v klíně. Jen od počátku roku jsme obeslali přes dvacet grantových výzev, především Evropské unie. Museli jsme zúžit náš pracovní tým a všichni pracujeme na poloviční nebo zkrácené úvazky. Jednáme s českými firmami o podpoře některých rubrik serveru, zkoušíme nové formáty reklamy, pracujeme na dalších projektech spojených s Ekolistem, z nichž nejvýznamnější jsou Dobrá média.

Nicméně stále to nestačí. Nouze naučila Daliborka housti, my doufáme, že nás naučí být lepšími a efektivnějšími novináři. Jenže k tomu potřebujeme podporu vás jako čtenářů. Moc na vás nevidíme, ale pokud mají pravdu naše nejrůznější měřiče, mělo by vás být mnoho desítek tisíc. Ideální by bylo, kdyby se pár stovek nebo ještě lépe tisíců z vás rozhodlo a začalo nám posílat stovku měsíčně. Můžete o nás také říct sousedce nebo učiteli, pokud nás ještě nezná.

Konečně, co si dnes koupíte za stovku? Třeba v Táboře je to kubík pitné vody, zlevněná jízdenka z Prahy do Hradce Králové, případně voňavá a křehká kachna, ovšem bez rýže. Nebo například měsíc Ekolistu.cz

Pořád ale chceme přinášet nové věci. Například nově jsme spojili síly s magistrátem hlavního města. Díky tomu se pražské akce zařazené v kalendáři Ekolistu.cz objevují i v kalendáři magistrátu. A akci do kalendáře si můžete zadat přímo sami. Vytvářet Ekolist spolu s námi můžete i v dalších rubrikách. Můžete vložit vlastní tiskovou zprávu nebo dokonce svůj vlastní článek.

Doufejme, že nikoli labutí, ale písní další práce bude připravovaný speciál k volbám do poslanecké sněmovny. V něm zveřejníme odpovědi na zvídavou anketu Ekolistu.cz od všech stran, které kandidují v celé České republice. Dále zde najdete stručné přehledy jejich volebních programů. A přineseme i sérii rozhovorů s garanty environmentální politiky vybraných stran. Čili: Kdo chce volit, musí číst a to přímo Ekolist!

Ještě jednou děkuji všem přispěvatelům
a přejme si budoucnost

foto - Charvát HugoHugo Charvát
Autor je šéfredaktor serveru Ekolist.cz
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist