https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/den-pro-jedlicku-3
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Den pro jedličku

1. dubna 2023 (sobota) 14:00 - 16:00 Praha (Praha 11 , Praha 4, Kunratice)
Ostatní, Brigády

S jarem se blíží i vyvrcholení aktuálního ročníku projektu Vánoční jedlička s budoucností, během kterého si zájemci na vánoce kupují sazenice jedle bělokoré, které s námi mohou na jaře sázet do lesa. Den pro jedličku je akce v Kunratickém lese, kdy můžete tuto jedličku spolu s lesníky zasadit. Přijít ale může kdokoli – i ti, kteří si naši speciální jedlovou sazeničku v květináči pořídit na vánoce nestihli. Na místě budeme mít připravené i „volné“ jedličky, kterých se můžete ujmout a vysadit je do lesa.
Vysazením jedličky podpoříte návrat jedle bělokoré, královny českých lesů, do pražské přírody. Jedle bělokorá v minulosti patřila mezi naše nejhojnější jehličnany, postupem času ale z českých lesů kvůli znečištění ovzduší i nešetrnému hospodaření v lesních porostech takřka vymizela. My to chceme napravit a vy můžete být při tom.

Akce je zdarma.

Místo konání | Kunratický les, lokalita u ul. Na Ovčíně
Pořádá | Lesy hl. m. Prahy, https://www.lesypraha.cz Petra Fišerová
e-mail: fiserova@lesy-praha.cz  tel: 775018624  
Související odkazy: https://lhmp.cz/2023/03/03/pozvanka-venujte-jedlic(...)

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist