https://ekolist.cz/cz/kalendar-akci/na-skudce-biologicky-2
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na škůdce BioLogicky

4. srpna 2023 (pátek) - 6. srpna 2023 (neděle) Moravskoslezský kraj (Ostrava)
Konference, workshopy a semináře

V srpnu se budou v Praze konat kurzy biologické ochrany rostlin Biologického centra AV ČR. V kurzu Rostlinolékařské minimum se účastníci naučí rozpoznávat základní, běžně se vyskytující choroby a škůdce rostlin stejně jako častá fyziologická poškození. Kurz bude probíhat formou interaktivní přednášky doplněné o aktuálně dostupný živý rostlinný a jiný materiál. Účastníci si mohou zároveň přivést k identifikaci i svoje napadené rostliny, odchycené škůdce nebo jejich fotografie, stejně jako si přichystat dotazy nebo předem vyjádřit konkrétní přání, abychom mohli kurz co nejlépe přizpůsobit každému zájemci. Věnovat se budeme ovoci, zelenině i okrasným rostlinám včetně metod biologické ochrany vůči diskutovaným chorobám a škůdcům.
Ve druhém kurzu "Zabijáci v zahradníkových službách se účastníci seznámí se základními principy biologické ochrany rostlin, s biopreparáty dostupnými na našem trhu a možnostmi jejich využití. Zároveň se v tomto kurzu naučí některé biopreparáty vyrábět a různá bioagens si odchytit a namnožit. Zaměřovat se budeme na rostlinné extrakty, hlístice, parazitické vosičky, slunéčka a mnohé další. Na konci kurzu si kromě brožury s návody odnáší i několik hotových preparátů pro použití ve vlastní zahradě.

V pátek se bude konat kurz Rostlinolékařské minimum od 14 do 19 hodin.
V sobotu a v neděli budeme pořádat kurz Zabijáci v zahradníkových službách od 9 do 16 hodin s hodinovou pauzou na oběd.

Místo konání | Kulturní dům K-TRIO, Dr. Martínka 1439/4, Ostrava-Hrabůvka
Pořádá | Ing. Jíří Nermuť, Ph.D. a Biologické centrum AV ČR, http://www.rostlinolekar.online Jiří Nermuť
e-mail: jirka.nermut@seznam.cz  tel: 728253384  
Související odkazy: https://www.naucmese.cz/kurz/rostlinolekarske-mini(...) https://www.naucmese.cz/kurz/zabijaci-v-zahradnick(...)

Uložit akci do kalendáře
+Google kalendář +iCal export

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist