https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/dotazy-a-odpovedi/da-se-sehnat-ekologicka-a-na-zviratech-netestovana-barva-na-vlasy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Dá se sehnat ekologická a na zvířatech netestovaná barva na vlasy?

dotaz: 168

24. září 2003 | Monika Tesařová
Dobrý den!
Zajímalo by mně jestli se dá vůbec sehnat ekologická a na zvířatech netestovaná barva na vlasy (tmavé barvy)? Je vůbec nějaká firma která tuto kosmetiku vyrábí? Nemám na mysli přírodní barvy jako je hena (ta nedrží), ale nějaké trvalejší barvy? Také by me zajímalo jestli nejaká firma vyrábí také ekologické a na zvířatech netestované přípravky, pomocí nichž se dělá trvalá u kadeřnice?
Děkuji za odpověďodpověď:


11. listopadu 2003

Dobrý den,

v obchodech je skutečně velký problém sehnat kvalitní netestované barvy na vlasy a přípravky na trvalou. Donedávna to byla firma Wella, u které však po skoupeni koncernem Procter and Gamble už nelze mít jistotu, nehledě na podporu PaG nákupem prostředku od firmy Wella.

V kosmetických salonech je situace lepší, většina profesionálních přípravků používaných kadeřníky na zvířatech testovaná není. Doporučujeme se poptat na produkty italské firmy BRELIL Laboratories, která vyrábí a nabízí široký sortiment přípravků péče o vlasy, včetně barev a trvalých.

Zdraví

Vladimír Synek, Ochránci hospodářských zvířat

Dobrý den,

pro barvy na vlasech i přípravky na trvalou platí stejná pravidla, jako pro ostatní kosmetické přípravky. Na našem webu je brožura s informacemi o testovaní kosmetiky a se seznamy produktů, brožura je u nás k dispozici i v tištěné podobě.

Mějte se dobře,

Markéta Peckova, Společnost pro zvířata


Vaše připomínky

Chcete na tento dotaz odpovědět, chcete k tomuto dotazu či odpovědi něco poznamenat, máte nějaké vlastní zkušenosti s touto problematikou? Napište nám na e-mail zelena.domacnost@ekolist.cz, jako předmět zprávy uveďte prosím "Dotaz 168".
Pokud nemáte vlastní e-mail, můžete nám vaše připomínky zaslat pomocí formuláře na naší stránce Napište nám.
tisknout poslat

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

ak

26.2.2018 14:46
Ohledně komsetiky si jistá nejsem, ale ohledně kabelek, bot ne z pravé kůže ale z korků doporučují https://portuguesa.cz :)
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist