https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/dotazy-a-odpovedi/kam-s-hlinikem-a-bateriemi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kam s hliníkem a bateriemi?

dotaz: 87

3. září 2000 | Filip Kadlec
Dobrý den,
obracím se na Vás, protože se mi nedaří zjistit, kde se (v Praze) recykluje hliník a baterie. Na stránkách EkoListu po drátě jsem našel Váš článek o recyklaci hliníku, kde doporučujete zaslat hliník do Mníšku pod Brdy, to se mi ale zdá trochu komplikované (několik kg jej rozhodně nemám). Donedávna byly kontejnery na hliník a baterie např. v Delvitě v ulici Argentínská, ale nedávno byly zrušeny, nevím proč. (Stejnou zkušenost mám, mimochodem, z Delvity na Šumavské v Brně.) Nechce se mi kvůli tomu vyhazovat nasbíraný roztříděný odpad do popelnic, ale na druhou stranu take nemám moc čas běhat a ptát se, kde by jej bylo možno uložit k recyklaci. Mohl byste mi poradit, prosím?
Děkuji.odpověď:


8. července 2005

Vážený pane Kadleci,
odpověď na otázku, kam s hliníkem, naleznete v článku Co s drobným hliníkovým odpadem?.

Přečtěte si článek z 5. 11. 2015 Kam s víčky od jogurtů, plechovkami a vůbec s hliníkovým odpadem?


Co se týče baterií, podívejte se prosím na naši odpověď k podobnému dotazu Kam s tužkovými bateriemi?.

Od 1. 12. 2008 lze v Brně třídit i drobný hliníkový odpad. Více informací viz webové stránky společnosti SAKO:
Od 1.12.2008 mohou občané Brna třídit hliník. Sběrné nádoby pro tyto separované suroviny jsou rozmístěny na všech brněnských sběrných střediscích odpadu.
Pokyny pro separaci:
Do nádob na hliník patří pouze neznečištěná víčka od jogurtů, hliníkové obaly (např. z čokolády apod.) a prázdné a sešlápnuté plechovky od nápojů.
POZOR! Všechna víčka od jogurtů nejsou hliníková - hliník po zmačkání zůstane ve zmáčknutém stavu, fóliová víčka, byť vypadají jako hliník, se po zmáčknutí vrátí do původního stavu.

Martin Mach
Autor je redaktorem EkoListu.


Vaše připomínky

Chcete na tento dotaz odpovědět, chcete k tomuto dotazu či odpovědi něco poznamenat, máte nějaké vlastní zkušenosti s touto problematikou? Napište nám na e-mail zelena.domacnost@ekolist.cz, jako předmět zprávy uveďte prosím "Dotaz 87".
Pokud nemáte vlastní e-mail, můžete nám vaše připomínky zaslat pomocí formuláře na naší stránce Napište nám.
tisknout poslat

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist