https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/dotazy-a-odpovedi/kdo-prodava-nadoby-na-trideny-odpad
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kdo prodává nádoby na tříděný odpad?

dotaz: 194

1. listopadu 2004 | Helena Rajfová
Dobrý den,

dovoluji se se na Vás obrátit s dotazem. V naší firmě bychom rádi zavedli kontejnery na třídění odpadu. Můžete mi prosím poskytnout kontakt na distributora těchto pomůcek, nebo informaci, kde je možné získat katalog s potřebnými produkty?

Velice děkuji
odpověď:


16. února 2010

Vcelku široký výběr košů na tříděný odpad nabízí společnost Mevatec. Vybrat si můžete jak maloobjemové koše do domácností nebo větší koše pro kanceláře, školy nebo dílny. Různé je i technického provedení. Mimo klasických košů můžete na tříděný odpad využít odpadkové tašky zavěšené do stojanu (o objemu 10 nebo 40 litrů), štosovatelné kontejnery (45 litrů), šedesátilitrové kontejnery s podvozkem nebo celé mobilní stojany na tříděný odpad. Mevatec také dodává kontejnery na nebezpečný odpad, určené například pro sběr baterií. Nejlevnější obyčejný desetilitrový odpadkový koš stojí devadesát devět korun. Kromě plastových košů nabízí i sortiment vyrobený z plechu. Stejný sortiment nabízí společnost Ambra.

Plastové koše na tříděný odpad nabízí i společnost Alax. Další výběr košů na tříděný odpad nabízí společnost Alveus. Jde o výrobky vhodné do kuchyňských linek. Odpadkové koše na tříděný odpad nabízí web Kuchynskepotreby.cz. Další koše nabízí společnost Scarab. Dělené koše na domácí odpad lze koupit i na webu Domácky.cz. Pro kuchyňské linky jsou vhodné koše na tříděný odpad, které lze koupit na webu Koupelna snů. Další koše nabízí například Activa nebo OfficeDepot. Koše na tříděný odpad nabízí i IKEA nebo Kika.

Tento výčet není úplný. Další výrobky lze dohledat zadáním hesla "koš na tříděný odpad" do některého internetového vyhledávače, například Googlu nebo Seznamu.

Před tím, než si nějaký výrobek zakoupíte, zamyslete se nad tím, kam jej dáte. Změřte si, že se na určené místo vybraný koš vejde. Je také dobré výběr nádob podřidit tomu, kolik kterého odpadu vaše kancelář/domácnost vyprodukuje a jak často je potřeba daný druh odpadu vynášet.

Pro firmy i domácnosti platí, že pro třídění odpadů není nezbytné mít speciální barevné nádoby. Důležité je zavést takový systém, který bude pro uživatele srozumitelný a pochopitelný.

Zejména pro firmy je důležité toto: nestačí jen koupit dostatečný počet nádob na tříděný odpad, ale je nutné o způsobech a smyslu třídění informovat nejen ty, kteří budou odpad třídit, tak ty, kteří budou následně zajišťovat vyprazdňování košů na tříděný odpad.

Pro třídění odpadů v domácnosti lze doporučit následující. Odpadkový koš na směsný odpad zpravidla stačí malý, zejména když se v domácnosti často vaří. Směsný odpad je potřeba kvůli obsahu organických zbytků vynášet často, aby nebyl odpad v domácnosti cítit a aby se v bytě nedržely octomilky. (Pokud máte k dispozici kompost, nebudou vás organické zbytky v koši trápit). Odpadní nádoby na plasty a papír je lepší mít velké - tyto odpady se nekazí, nepáchnou. Platí, že čím menší nádoba, tím dříve bude plná, tím dříve bude potřeba ji vynést. Vynášení odpadu bývá v domácnostech zpravidla činnost neoblíbená. Malé nádoby dokáží kvůli nutnosti častého vynášení spolehlivě od třídění odradit.

Vynášení tříděného odpadu si lze usnadnit tím, že na papír a plasty budete mít velkou tašku z kvalitního plastu, v které odpad vynesete a vysypete do velkého kontejneru na odpady. Tašku lze pak složit a použít příště. Výhodou je, že vyhození odpadu lze spojit s cestou do práce/školy/obchodu.

Pokud byste věděli o dalším dodavateli či prodejci košů na tříděný odpad pro domácnosti, kanceláře či školy, dejte nám vědět na adresu redakce nebo využijte naši diskuzi pod dotazem.

Martin Mach Ondřej
Autor je redaktorem serveru Ekolist.cz


Vaše připomínky

Chcete na tento dotaz odpovědět, chcete k tomuto dotazu či odpovědi něco poznamenat, máte nějaké vlastní zkušenosti s touto problematikou? Napište nám na e-mail zelena.domacnost@ekolist.cz, jako předmět zprávy uveďte prosím "Dotaz 194".
Pokud nemáte vlastní e-mail, můžete nám vaše připomínky zaslat pomocí formuláře na naší stránce Napište nám.
tisknout poslat

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

LH

Luboš Havíř

1.12.2014 20:11
Já je vždy nakupuji tady http://kingspanenviro.cz/produkty/n-aacute-doby-na-v-eobecn-yacute-a-t-iacute-d-n-yacute-odpad.html
Odpovědět
DZ

Dominika Zralá

2.11.2016 09:41
My jsme nakoupili zde http://www.obalove-materialy.cz/odpadkovy-kos-orion-poker-4-x-20l a musím říci, že jsem si už kupovali náhradní víčka, naštěstí je prodávají zvlášť. Máme úžasně děti, která na víka stoupla, když jsme je omyli.
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist