https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/dotazy-a-odpovedi/lpg-versus-benzin
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

LPG versus benzin

dotaz: 165

20. května 2003 | Jan Hájek
Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat, jak je ekologické palivo LPG oproti bezolovnatému benzinu Natural 95? (Při provozu ve vozidle bez katalyzátoru a s katalyzátorem (řízeným či neřízeným).) Je v Evropské unii podpora systémů LPG?
Děkuji.odpověď:


3. prosince 2003

Ing. Jan Bouček z Technické fakulty České zemědělské univerzity nám napsal jako odpověď na dotaz čtenáře dva články: Současná motorová vozidla a ekologie a Alternativní palivo LPG.

Pokud vás téma alternativních paliv zajímají, přečtěte si také články Alternativní palivo CNG a Palivové články a vodíkový pohon od stejného autora.

Martin Mach
Redaktor EkoListu.


Vaše připomínky

Chcete na tento dotaz odpovědět, chcete k tomuto dotazu či odpovědi něco poznamenat, máte nějaké vlastní zkušenosti s touto problematikou? Napište nám na e-mail zelena.domacnost@ekolist.cz, jako předmět zprávy uveďte prosím "Dotaz 165".
Pokud nemáte vlastní e-mail, můžete nám vaše připomínky zaslat pomocí formuláře na naší stránce Napište nám.
tisknout poslat

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist