https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/dotazy-a-odpovedi/shanim-informace-o-lpg
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Sháním informace o LPG.

dotaz: 8

18. června 1998 | Tomáš Koudelka
Dobrý den,
promiňte prosím, že Vás obtěžuji, ale sháním všechny současné informace o LPG (třeba formou odkazů) - vývoj cen - popis čerpání - zkušenosti z provozu - velikosti nádrží atd. Četl jsem Váš článek v EkoListu a tudíž doufám, že se uvedenou problematikou zabýváte.odpověď:


30. května 2008

Informací o LPG lze na internetu najít nepřeberně. Zajímavým specializovaným serverem je například www.lpg.cz. Kromě aktuální ceny propan butanu si zde můžete vyhledat čerpací stanice, montážní dílny, dozvědět se o technických detailech přestaveb, dočíste se o zkušenostech s LPG a stát se členem LPG klubu.

LPG se věnuje i web lpg.cernosice.cz. Navštívit můžete také web České asociace LPG.

Na anglické Wikipedii si můžete přečíst článek k heslu LPG.

Na serveru Ekolist.cz si můžete přečíst například článek Jana Boučka z Technické fakulty České zemědělské univerzity Alternativní palivo LPG z 3. prosince 2003. Mimo jiné v něm popisuje historii použití LPG, vlastnosti LPG jako pohonné hmoty i jeho nevýhody. A nevýhod LPG moc nemá, tou hlavní je, že z bezpečnostních důvodů je zakázáno parkovat vozidla na LPG v uzavřených prostorech. I nepatrný únik plynu ve směsi se vzduchem tvoří výbušnou směs.

V současnosti má LPG velkého konkurenta - zemní plyn (CNG). O této pohonné hmotě se můžete dočíst více v dalším článku Jana Boučka Alternativní palivo CNG ze 7. prosince 2001. Dále také ve zprávě Auta na CNG na trhu jsou, infrastruktura zatím v plenkách z 24. října 2007.

Tématu se týká také Dotaz 62: Je šetrnější plyn nebo benzín?

Martin Mach
Autor je redaktor serveru Ekolist.cz


Vaše připomínky

Chcete na tento dotaz odpovědět, chcete k tomuto dotazu či odpovědi něco poznamenat, máte nějaké vlastní zkušenosti s touto problematikou? Napište nám na e-mail zelena.domacnost@ekolist.cz, jako předmět zprávy uveďte prosím "Dotaz 8".
Pokud nemáte vlastní e-mail, můžete nám vaše připomínky zaslat pomocí formuláře na naší stránce Napište nám.
tisknout poslat

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist