https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/dotazy-a-odpovedi/vadi-v-praze-myti-aut-na-ulici
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Vadí v Praze mytí aut na ulici?

dotaz: 100

9. prosince 2000 | RNDr. Jitka Spoustová
Vadí v Praze mytí aut na ulici s následnými potoky zpěněné vody, nebo to pobere kanalizace směr ČOV? A lze mýt auto na vlastním pozemku?odpověď:


21. března 2011

Přečtěte si zprávu Myjete auto na ulici či svém pozemku? Hrozí vám pokuta, musíte do myčky z 21.3.2011.

Zajímá vás, jestli existuje nějaká eko autokosmetika?

Co se týče té čistírny odpadních vod, pak Václav Beroušek z České inspekce životního prostředí říká, že podle příslušné pražské vyhlášky voda vypouštěná do veřejné kanalizace musí splňovat požadavky Kanalizačního řádu pro hl. m. Prahu. Dle výkladu vodohospodářského orgánu MHMP mohou být odpadní vody z mytí vozidel znečištěny ropnými látkami více než připouští zmíněny kanalizační řád. Z tohoto důvodu je nepřípustné mytí vozidel vodou s přídavkem saponátu.

Martin Mach Ondřej
Autor je redaktor serveru Ekolistu.cz


Vaše připomínky

Chcete na tento dotaz odpovědět, chcete k tomuto dotazu či odpovědi něco poznamenat, máte nějaké vlastní zkušenosti s touto problematikou? Napište nám na e-mail zelena.domacnost@ekolist.cz, jako předmět zprávy uveďte prosím "Dotaz 100".
Pokud nemáte vlastní e-mail, můžete nám vaše připomínky zaslat pomocí formuláře na naší stránce Napište nám.
tisknout poslat

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist