https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zelena-usporam/kanadska-media-resi-uprchle-kravy-chytit-je-nedokazali-ani-kovbojove
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kanadská média řeší uprchlé krávy, chytit je nedokázali ani kovbojové

4.12.2022 00:03 | MONTREAL (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Velkou pozornost kanadských médií si v uplynulých týdnech vysloužilo stádo asi 20 krav, které uprchly v Québeku a zatím se nikomu nepodařilo je chytit, ani profesionálním kovbojům, napsala agentura AFP. Skot nejenže působí zmatek, ale rovněž má na svědomí obrovské škody na polích.
 

Vše začalo letos v létě v obci Saint-Barnabé, která se nachází asi 1,5 hodiny cesty od Montrealu. Krávy využily toho, že jejich ohrada měla poničený plot, a utekly do hustého a nepřístupného lesa v sousední obci Saint-Sévère. V lese vždycky zůstávaly přes den a v noci vyrážely za potravou do kukuřičných a sójových polí, kde zničily část úrody.

"Během dne zůstávají schované v lese, ale jakmile nastane soumrak, vycházejí ven, jdou až k budovám, snaží se jíst úrodu," uvedla Marie-Andrée Cadoretteová, která pracuje na tamním obecním úřadě. Až dosud se jim dařilo unikat i kvůli tomu, že se kanadské úřady nedokážou shodnout, kdo má zatoulaný dobytek na starosti a měl by se o něj postarat.

"Policie mi v jednu chvíli řekla, že můžeme krávy zabít. Zeptala jsem se: Kdo my? Obecní úřad, to jsem většinou jen já. A já krávy lovit nebudu," řekla nedávno Cadoretteová s pobavením kanadskému rozhlasu.

Vzhledem k tomu, že stádo tvoří mladé krávy, které ještě nejsou příliš domestikované, povolaly úřady i kovboje. Těm se již téměř podařilo krávy chytit, nicméně v poslední chvíli jim opět utekly do nepřístupného kukuřičného pole.

Vzhledem k tomu, kolik pozornosti si krávy vysloužily v médiích, rozhodlo se konat přímo québecké ministerstvo zemědělství. Uskuteční se tedy další pokus, jak nalákat krávy na jídlo a poté je odchytit. Jejich majitel doufá, že to tentokrát vyjde, i vzhledem k tomu, že se blíží zima, mnohem chladnější počasí a sníh.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (3)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

radim buffalo tobias

radim buffalo tobias

4.12.2022 10:04
proč se mi jaksi nechce věřit že by se profíkům nepodařilo sehnat někde do ohrady cca 20 ks. domestikovaných krav i když nyní po čase stráveném na volnosti, budou jistě mnohem ostražitější. jinde odchytávají zcela divoká zvířata a zde se jim to nedaří ? blbost, říkám...!!!
Odpovědět
Pe

Petr

4.12.2022 10:40 Reaguje na radim buffalo tobias
Třeba to v Kanadě vypadá jinak, velká pole, velké lesy, ohrada nikde žádná... A jak třeba dostat krávy z kukuřičného pole bez zničení té kukuřice? Pěšky to nejde a autem taky ne. Tak jak?
Odpovědět
JO

Jarka O.

4.12.2022 19:02
Co, oni v Kanadě nemusí mít 30ha pole jako zde? Ale jinak hezké:).
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist