https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zelena-usporam/kraj-da-dotace-na-nove-kotle-i-zadatelum-predbehnutym-kuryrem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Kraj dá dotace na nové kotle i žadatelům předběhnutým kurýrem

15.12.2017 10:03 | PRAHA (ČTK)
Za peníze z dotací se ohřejí i žadatelé předběhnutí kurýrem.
Za peníze z dotací se ohřejí i žadatelé předběhnutí kurýrem.
Středočeský kraj dá dotace na nové kotle i žadatelům, které na jaře při podávání žádost předběhl kurýr s dalšími žádostmi. Více než 20 milionů korun vyčlení hejtmanství z rozpočtu, rozhodli krajští radní.
 

Peníze získají necelé dvě stovky lidí, kteří podali žádost, splnili podmínky dotace, ale kvůli žádostem podaným kurýrem už na ně nezbyly peníze z původně připravené částky, kterou hejtmanství přidělilo ministerstvo životního prostředí. "Středočeský kraj tak splnil slib a vůli vedení kraje, které se rozhodlo uspokojit morální nárok žadatelů o kotlíkovou dotaci z vlastních zdrojů," uvedla Helena Frintová z tiskového oddělení Středočeského kraje. Seznam příjemců dotace je uveden na krajských webových stránkách www.kr-stredocesky.cz.

Lidé ještě mohou o dotace na nové kotle žádat v aktuálním kole, kde z celkových 500 milionů korun zbývá rozdělit ještě zhruba 60 milionů korun. Žádosti se podávají elektronicky, nejpozději do června nebo do vyčerpání peněz.

Středočeský kraj už rozdělil v rámci státních dotací na nové kotle stovky milionů korun. Peníze mohou lidé využít k nákupu nového ekologického kotle (například na plyn nebo biomasu) nebo tepelného čerpadla. Žadatelé mohou získat dotaci až 127.500 korun podle kategorie nově pořízeného tepelného zdroje.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist