https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/ceska-navrharka-vytvorila-originalni-saty-z-hlinikovych-kapsi-od-kavy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Česká návrhářka vytvořila originální šaty z hliníkových kapslí od kávy

20.11.2014 15:36 | PRAHA (Ekolist.cz)
Šaty z hliníkových kapslí od kávy
Šaty z hliníkových kapslí od kávy
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Nespresso a Weber Shandwick
Česká návrhářka Kateřina Geislerová představila svůj nový autorský model. Elegantní šaty jsou vyrobeny ze zcela netradičního materiálu - recyklovaných kávových kapslí.
 

„Vždy jsem měla ráda výzvy a projekty, které mi umožňují objevovat něco nového v mé tvorbě,“ říká o své spolupráci s prodejcem kávy Nespresso návrhářka Kateřina Geislerová. „Na šatech se snoubí zlatá s černou, což je jedna z nejelegantnějších kombinací," pokračuje. Hlavním a nejvýraznějším prvkem šatů je korzet, zlatavé kapsle podle návrhářčiných slov vynikají jako šperk a dávají celému modelu patřičný punc noblesy.

Modely s použitím kávových kapslí vytvořilo již dříve několik módních návrhářů, například australská designérka a návrhářka Ellie Mucke nebo italská průkopnice ekologické módy Orsola de Castro.

Kapsle na kávu jsou vyráběny z hliníku, materiálu, který lze opakovaně recyklovat. Společnost Nespresso ve svých obchodech i při on-line objednávkách zajišťuje možnost zpětného odběru použitých kapslí pro následné zpracování hliníku. Jejich využití v módním průmyslu je další krok v programu udržitelnosti společnosti. „Chceme nejen milovníkům kávy ukázat, že materiál, ze kterého jsou kapsle vyráběny, je velmi krásný a lze nalézt mnoho způsobů, jak jej opakovaně použít. Kateřina pro nás vytvořila opravdu originální model, který dokazuje, že i hliník může být materiálem vkusným, elegantním a velmi efektním,“ popisuje nový projekt marketingová manažerka Lajla Hradilová Kotačková.

Šaty zdobené kávovými kapslemi podle jejich zadavatelů zapadají do moderního konceptu „eco-luxury“. Ten v sobě zahrnuje smysl pro udržitelnost i vysoký standard kvality.


reklama

 
Další informace |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist