https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/chovateli-v-praze-4-utekl-serval-selma-muze-byt-nebezpecna
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Strážníci v Praze 4 odchytli uprchlé kotě servala stepního Aktualizováno

19.9.2022 14:58 | PRAHA (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pražští strážníci odchytili na pozemku střední a mateřské školy v Horáčkově ulici v Praze 4 uprchlé kotě servala stepního. Městská policie Praha o tom informovala na twitteru. Půlroční kočkovitá šelma slyšící na jméno Bejby utekla chovateli v Praze 4, informovala dopoledne policie a žádala veřejnost o spolupráci.
 

"Serval stepní odchycen – děkujeme veřejnosti za spolupráci! Strážníci ho společně s pracovníkem odchytové služby z Jesenice chytili za pomoci sítě na pozemku střední a mateřské školy v Horáčkově ulici. Zvíře nyní míří na prohlídku k veterináři," napsali policisté na twitteru.

Serval stepní je africká kočkovitá šelma. Vyznačuje se zlatou černě skvrnitou srstí, malou hlavou, velkýma ušima a dlouhýma nohama. Dokáže vysoko skákat a rychle běhat na krátké vzdálenosti.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Karel Zvářal

Karel Zvářal

19.9.2022 17:30
Dát tak hezké, mírné kočiččce takové "hospodské" jméno, to se vědcům příliš nepovedlo:-) Jelikož se vyznačuje dlouhými a vysokými skoky, líbilo by se mi u ní třeba skočka stepní. A nedivil bych se, jestli už Bejby je u nového majitele.
Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

19.9.2022 17:37 Reaguje na Karel Zvářal
Tak už je doma!-)
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist