https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/horni-plana-na-lipensku-pripravila-pro-turisty-lesni-koupel
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Horní Planá na Lipensku připravila pro turisty lesní koupel

30.7.2020 13:09 | HORNÍ PLANÁ (ČTK)
Přestože se projekt jmenuje lesní koupel, lidé se do vody ponořovat nebudou. "Je to myšleno obrazně. Ta koupel je brána jako zážitek z lesů," uvedla Roubínová.
Přestože se projekt jmenuje lesní koupel, lidé se do vody ponořovat nebudou. "Je to myšleno obrazně. Ta koupel je brána jako zážitek z lesů," uvedla Roubínová.
Foto | Kesule / Wikimedia Commons
Turisté se mohou v okolí Horní Plané na Českokrumlovsku vydat na lesní koupel. Jde o několik nových stezek, které vedou po okolí a lidé se na nich orientují pomocí GPS souřadnic. Turisté se po cestách dostanou do okolních lesů, kde si mohou prohlédnout různá zajímavá místa. ČTK to řekla Lucie Roubínová z hornoplánského kulturního a informačního centra.
 

"Je to několik tras v rozmezí od dvou do 20 kilometrů. Všechny začínají v informačním centru, kde zájemci dostanou mapu a přes GPS souřadnice se pak orientují," uvedla. Dodala, že trasy nevedou po stezkách Klubu českých turistů. Smyslem je dostat lidi do méně poznaných míst.

"Trasy jsme osadili kukátky, která nabídnou nějakou zajímavost. Například na jednom místě lidé při dobrém počasí uvidí krásný výhled na Alpy," řekla Roubínová.

Přestože se projekt jmenuje lesní koupel, lidé se do vody ponořovat nebudou. "Je to myšleno obrazně. Ta koupel je brána jako zážitek z lesů," uvedla Roubínová.

Podobné projekty existují v zahraničí. Zástupci Horní Plané se v cizině nechali inspirovat. "Inspirovali jsme se v Japonsku a německy mluvících zemích. Je to oblíbená aktivita, kdy lidé čerpají v lese energii," řekl starosta Horní Plané Jiří Hůlka. Trasy končí opět v informačním centru, kde turisté obdrží potvrzení o absolvování lesní koupele.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

LK

Lukáš Kašpárek

31.7.2020 07:26
Tak to je k smíchu.... zaprvé ten název, který je těžce zavádějící asi nejednoho návštěvníka na**** po tom, co dorazí na místo a nikde žádná možnost koupání a pak to tvrzení, že tímto způsobem dostávání lidí mimo značené cesty (do pro přírodu hodnotnějších oblastí) něco autoři vynalezli a že tím budou lidé čerpat energii z lesa.... to jako nemohou prostě tím, že si zajdou kamkoliv do lesa? To musí zase vznikat takové opičí dráhy pro blbečky?

Takovými "projekty" se opravdu jen lákají vypatlanci do přírody a v tomto případě ještě mimo turistické cesty....

Možná je realita trochu jiná a jen tento článek je takový dementní, ale na mě to tedy působí takto...

Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist