https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/hyundai-predstavil-prvni-elektromobil-z-nove-rady-ioniq
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Hyundai představil první elektromobil z nové řady Ioniq

26.2.2021 00:34 | SOUL (ČTK)
Automobilka upozornila, že Ioniq 5 je založen na nové platformě, která využívá její vlastní bateriovou technologii a vyžaduje méně součástek než její dosavadní elektromobily.
Automobilka upozornila, že Ioniq 5 je založen na nové platformě, která využívá její vlastní bateriovou technologii a vyžaduje méně součástek než její dosavadní elektromobily.
Jihokorejská automobilka Hyundai Motor představila první model z nové řady elektromobilů Ioniq, díky které se chce do roku 2025 stát třetím největším výrobcem elektromobilů na světě. Nový crossover Ioniq 5 bude mít dojezd kolem 480 kilometrů.<
 

Ioniq 5 bude podle automobilky ve vybraných regionech dostupný od druhé poloviny tohoto roku. Prezident evropské divize Hyundai Michael Cole uvedl, že cena elektromobilu v Evropě bude začínat zhruba na 42.000 eur (1,1 milionu Kč).

Automobilka upozornila, že Ioniq 5 je založen na nové platformě, která využívá její vlastní bateriovou technologii a vyžaduje méně součástek než její dosavadní elektromobily. To umožňuje rychlejší výrobu při nižších nákladech, uvedla agentura Reuters.

Hyundai o plánech na novou řadu elektromobilů Ioniq informoval už loni v srpnu. Cílem firmy je získat do roku 2025 desetiprocentní podíl na světovém trhu s elektromobily.

"Očekáváme, že (globální) poptávka po elektromobilech se letos zvýší o více než 30 procent," uvedla automobilka na dnešní tiskové konferenci. Hyundai chce v příštím roce prodat 100.000 elektromobilů Ioniq 5, z toho zhruba 30 až 40 procent v Evropě.

Společnost Hyundai je největší automobilkou v Jižní Koreji a spolu se sesterskou firmou Kia tvoří jednoho z deseti největších výrobců automobilů na světě. V listopadu 2008 Hyundai oficiálně zahájil sériovou výrobu osobních aut v Nošovicích na Frýdecko-Místecku.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist