https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/je-libo-soukromou-skalu-v-saskem-svycarsku-je-k-mani-za-199.500-eur
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Je libo soukromou skálu v Saském Švýcarsku? Je k mání za 199 500 eur

19.7.2021 18:20 | BAD SCHANDAU (ČTK)
"Navzdory malé velikosti a rozsahu se díky svému charakteristickému tvaru řadí mezi nejvýraznější skalní útvary v Labských pískovcích," uvádí se v inzerátu.
"Navzdory malé velikosti a rozsahu se díky svému charakteristickému tvaru řadí mezi nejvýraznější skalní útvary v Labských pískovcích," uvádí se v inzerátu.
Foto | Olaf1541 / Wikimedia Commons
Prakticky "za pakatel" lze získat překrásnou horu se skálou nacházející se v malebné oblasti Saského Švýcarska na východě Německa, tedy co by kamenem dohodil od českých hranic. Skála Zirkelstein, tyčící se nad zalesněným okolím, je na prodej za 199 500 eur, v aktuálním přepočtu pět milionů korun, plus provizi, informoval list Bild.
 

Jde o pozemek o rozloze přibližně osm hektarů, včetně skály vysoké 384,5 metru a přilehlého lesa. "Navzdory malé velikosti a rozsahu se díky svému charakteristickému tvaru řadí mezi nejvýraznější skalní útvary v Labských pískovcích," uvádí se v reklamní informaci zveřejněné společností Postbank Immobilien, která má prodej nemovitosti na starost.

Ovšem je pravda, že koupě tohoto kousku přírodní krásy, ležící šest kilometrů jihovýchodně od malého lázeňského městečka Bad Schandau, s sebou nese i povinnosti. Především majitel musí v souladu se saskými zákony strpět procházky soukromým lesem, který kromě toho musí "řádně obhospodařovat".

Horu se skálou podle pracovníka společnosti Postbank Immobilien Andrého Marschnera prodávají starší majitelé, kteří už péči o les nezvládají. "Podle mne je to poprvé, co se prodává nějaká skála," řekl Bildu Marschner. Nicméně deník poznamenal, že ve skutečnosti to není první pokus o prodej Zirkelsteinu. Hora se nabízela ke koupi za půl milionu eur již v roce 2007, a předtím dokonce za milion eur.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (4)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

ss

smějící se bestie

19.7.2021 18:44
Stačí, že hora Říp je soukromá.
Odpovědět
PJ

Pavel Jeřábek

19.7.2021 22:25 Reaguje na smějící se bestie
Soukromá je historicky a stát má nabídku, že ji může odkoupit.

Takže pokud máte problém, stačí vypsat sbírku na odkup Řípu třeba do vlastnictví obce apod.
Odpovědět
VK

Václav Kain

19.7.2021 22:17
On se už nějaký idiot najde.
Odpovědět

Jirka Černý

23.7.2021 11:45
Jako pěkný to je, ale co s tím?
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist