https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/kralik-ktereho-ve-walesu-srazilo-auto-prezil-48kilometrovou-cestu-v-narazniku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Králík, kterého ve Walesu srazilo auto, přežil 48kilometrovou cestu v nárazníku

26.6.2022 00:31 | LONDÝN (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Králík, kterého ve Walesu srazilo auto, přežil 48 kilometrů dlouhou jízdu v mřížce předního nárazníku, kde zůstal uvězněný. Řidič si uvízlého zvířete nevšiml, upozornil ho na něj až kolega v práci, napsal deník The Guardian.
 

Brit Mark Pearson uvedl, že když minulý týden jel mezi městy Pwllheli a Bangor, uslyšel hlasitou ránu. Šestačtyřicetiletý muž dodal, že poté zkontroloval zpětné zrcátko, ale nic neviděl a pokračoval v jízdě do práce. O několik hodin později mu kolega řekl, že má v nárazníku uvízlého králíka. V tu chvíli se prý obával, že z něj najde jen "půlku", napsal Pearson na svém facebooku.

"S překvapením jsem zjistil, že tenhle šťastlivec prošel mřížkou a uvízl v uzavřeném prostoru za ní," uvedl muž. "Opravdu jsme nemohli přijít na to, jak se tam dostal, dokud jsme si neuvědomili, že mřížka je prasklá, takže do ní narazil, prošel skrz a plast se vrátil na své místo," dodal.

Pearson, který pochází z Pwllheli, uvedl, že poté odstranil mřížku, aby se pokusil králíka dostat ven. Řekl, že musel s králíkem "zápasit", ale podařilo se mu zvíře vyprostit, aniž by mu ublížil. "Kromě zaschlého krvácení z čenichu se zdálo, že není zraněný," řekl muž. Králíka pak prý vypustil do lesíku poblíž parku Menai v Bangoru.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

kk

karel krasensky

26.6.2022 16:40
Děkují ekolistu za sebe i ostatní čtenáře za tento nesmírně duležitý článek.Snad jej převezmou i další seriozní media jako Aha,blesk,rytmus života,chvílka pro tebe a televize Nova.
Odpovědět
LB

Lukas B.

27.6.2022 12:58
hraka hrududu. zorn!
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist