https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/lev-rano-zastavil-nairobi-lide-propadli-panice-a-prisli-pozde-do-prace
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lev ráno zastavil Nairobi, lidé propadli panice a přišli pozdě do práce

29.7.2021 09:50 | NAIROBI (ČTK)
Nairobi patří v Africe k nejrychleji se rozrůstajícími městům, je vybudováno na bývalých migračních a loveckých trasách. Ilustrační foto
Nairobi patří v Africe k nejrychleji se rozrůstajícími městům, je vybudováno na bývalých migračních a loveckých trasách. Ilustrační foto
V keňské metropoli Nairobi vyvolal paniku lev, který utekl z nedalekého národního parku. Dospělí kvůli tomu přišli ve středu pozdě do práce a děti do školy. Občané čtvrti ležící na okraji parku ho spatřili v době ranní dopravní špičky v příkopu, informovala agentura AFP.
 

Keňský úřad ochrany přírody KWS na místo, kde lidé lva spatřili, poslal svou skupinu, která našla shromážděné občany. Lva se podařilo uspat, převézt k veterináři, nasadit mu obojek a pak znovu vrátit do rezervace, uvedl KWS v prohlášení.

"Byla tady hrozná panika, děti přišly pozdě do školy a dospělí lidé do práce," řekla studentka Roselyn Wangareová.

Incident se stal ve čtvrti Ongata Rongai a její obyvatel Jackson Mwangi řekl, že park není dostatečně zabezpečený a zvířata z něj utíkají.

Park se nachází asi sedm kilometrů od centra Nairobi a středeční případ nebyl první. V roce 2019 lev uprchlý z parku zabil jednoho muže, v březnu roku 2016 muselo být uprchlé zvíře utraceno, protože zaútočilo na člověka. V únoru téhož roku se dva lvi potulovali celý den chudinskou čtvrtí Kibera, než se je podařilo dostat zpět za plot.

V parku žijí kromě lvů také levharti, nosorožci a buvoli.

Nairobi patří v Africe k nejrychleji se rozrůstajícími městům, je vybudováno na bývalých migračních a loveckých trasách. Ochránci přírody poukazují na to, že lvi zde žili dříve než lidé, takže oni "neutíkají ani se nepotulují" městem. To lidé zabírají jejich životní prostor.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Karel Zvářal

Karel Zvářal

29.7.2021 20:15
Lev chtěl naznačit, že by rád žil v NP Kibera.
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

30.7.2021 00:25
Ten lev je trošku jiný lev-el než když se u nás předloni coural na Valašsku ten nedorostlý medvěd. Moc by mě zajímalo, jak by reagovali úředníci, kdyby se tady místo toho medvědího puberťáka fakt courala tahle kóča.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist