https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/lide-mohli-v-sobotu-sazet-stromy-ve-stromovce
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Lidé mohli v sobotu sázet stromy ve Stromovce

11.11.2019 00:23 | PRAHA (ČTK)
V pražské Stromovce se v sobotu konalo první veřejné sázení stromů v rámci akce Zastromuj Prahu. / Ilustrační foto
V pražské Stromovce se v sobotu konalo první veřejné sázení stromů v rámci akce Zastromuj Prahu. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
V pražské Stromovce se v sobotu konalo první veřejné sázení stromů v rámci akce Zastromuj Prahu. Lidé v sobotu mezi 13:00 a 16:00 mohli zasadit 17 buků lesních, zároveň se od odborníků dozvěděli informace o výsadbě a péči o dřeviny. Pražský magistrát chce za celý letošní rok vysadit přes 186.000 stromů, do roku 2026 by jich měl být podle schváleného plánu milion.
 

Celkem by se Stromovka měla rozšířit o 100 stromů, v plánu je i výsadba v dalších parcích. Valná většina letošní výsadby směřuje do okrajových částí Prahy, kde magistrátní odbor ochrany prostředí buduje nové lesy a parky. V Běchovicích, kde vzniká les V Panenkách, na podzim přibude 17.800 stromů, do června tam město vysadilo přes 56.000 stromů. V Jinonicích by mělo být do konce roku vysazeno 6750 stromů. Počet stromů rozšiřují také městské části.

Další veřejné sázení magistrát naplánoval na 13. listopadu na Petříně, 21. listopadu opět ve Stromovce a 27. listopadu v sadu Třešňovka v Hrdlořezích. Novou výsadbu v Praze tvoří z 80 až 85 procent listnaté stromy, především dub, lípa, habr, javor a buk.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist