Lidé mohou ve Frenštátě poznávat les přímo v korunách stromů
Celá stezka je dlouhá asi tři kilometry a její vybudování stálo zhruba 11,5 milionu korun. "Stezka v korunách stromů má 85 metrů délky, je na ní šest zastavení, která mapují život v beskydských lesích. Teď bude otevřena po dobu tří dnů, pak ji zazimujeme a opět by měla být otevřena 2. dubna na den ptačího zpěvu, to už naostro a na celou sezonu," řekl frenštátský místostarosta Pavel Mička (ČSSD).
Na visuté lávce nad roklí potoka Vlčáku si lidé mohou například vyzkoušet, jak se dívá na svět sova, posadit se do orlího hnízda nebo si zatočit ptačími hodinami. Celá stezka ale nabízí další zajímavosti: siluety dravců zavěšené pod střechou pódia amfiteátru, bosý chodníček u Zvoničky Strážkyně Beskyd či Mařenčinu studánku.
Místostarosta řekl, že stezka patří do celkového konceptu revitalizace oblasti Horeček, které bývaly vyhledávaným výletním místem. "Byly tady restaurace, byly tady louky, posezení. V posledních zhruba 30 letech se lokalita příliš nevyužívala, neudržovala a samozřejmě došlo k devastaci," řekl Mička.
Studie obnovy Horeček podle něj vznikla i díky partě nadšenců z Frenštátu a Trojanovic, která se dala dohromady, aby vrátila Horečkám jejich bývalou slávu. Studii zpracoval kopřivnický architekt Kamil Mrva. Součástí oživování rekreačního areálu je i obnova výletní restaurace Rekovice, do níž se pustila obec Trojanovice.
Přes 70 procent nákladů na vybudování naučné stezky zaplatí evropská dotace z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Hlavním investorem je město Frenštát pod Radhoštěm a část investuje také společný Fond na obnovu Horeček města Frenštát a obce Trojanovice.
reklama