https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/na-akci-greenhack-budou-inovatori-ze-sveta-celit-vyzvam-v-oblasti-udrzitelnosti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na akci GreenHack budou inovátoři ze světa čelit výzvám v oblasti udržitelnosti

27.5.2024 01:10 | PRAHA (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Evropský hackathon udržitelnosti GreenHack přivítá 85 inovátorů z České republiky i ze zahraničí. Mladí programátoři se budou muset v rámci akce postavit pěti výzvám v oblasti udržitelnosti. Patří mezi ně postavení webové platformy pro řízení energií v domácnosti, dynamického 3D modelu pro efektivnější spotřebu, nástroje pro hodnocení ekologické přívětivosti, vyhodnocení nezávadnosti potravinových produktů či snížení ekologické stopy umělé inteligence. Akce se uskuteční 27. a 28. května na NEWTON University v Kongresovém centru Praha.
 
GreenHack je akce, při níž se programátoři s grafiky a webdesignéry snaží vytvořit inovativní IT aplikace pro zadaný projekt.

"Nejlepší nápady, které podpoří udržitelné chování spotřebitelů i firem, budou vyhlášeny 28. května v 17:30 hodin na NEWTON University v Kongresovém centru. Vítězové si odnesou 100.000 korun a řadu partnerských cen," uvedl Tomáš Studeník, inovátor a městský hacker, který GreenHack organizuje.

Výzvy letošního ročníku cílí na využití nejmodernějších technologií takovým způsobem, aby energetika, potravinářský průmysl či informatika fungovaly k přírodě a Zemi šetrnějším způsobem.

Letošní registrace přilákala přes 150 účastníků, z nichž porota vybrala 85 z 15 zemí, včetně Egypta, Litvy, Singapuru, Švédska, Ukrajiny, Tuniska a Velké Británie. Během 24hodinového maratonu budou účastníci vyvíjet udržitelná řešení pro zadané výzvy.

Letošní čtvrtý ročník představuje novou výzvu s názvem GreenMinds, která se zaměřuje na umělou inteligenci samotnou. Účastníci postaví zárodek řešení, které umožní umělé inteligenci fungovat efektivněji a šetrněji vůči přírodě. Zahrnuje to snížení spotřeby energie, lepší využití zdrojů a redukci emisí uhlíku.

Další výzvou je EcoEats, která se zaměřuje na vývoj nástrojů pro zákazníky obchodních řetězců. Výzva OptiEnergy Platform má za cíl změnit způsob, jakým lidé zapojují obnovitelné zdroje energie, elektromobily a energeticky účinná zařízení do každodenního života.

Úkolem výzvy Energy Insight Holographic 3D Scene je tvorba dynamického modelu, který znázorňuje chování spotřeby energie v čase. V poslední výzvě Reinventing Corporate Creativity mají hackeři za úkol zefektivnit systém řízení zelených inovačních projektů v korporacích.

Evropský inovační maraton GreenHack 2024 se koná pod záštitou manželky prezidenta České republiky Evy Pavlové, ministerstev životního prostředí a průmyslu a obchodu a hlavního města Prahy.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist