https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/na-plaze-v-sydney-more-vyplavilo-rousky-ze-40-spadlych-kontejneru
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Na pláže v Sydney moře vyplavilo roušky ze 40 spadlých kontejnerů Video

28.5.2020 00:23 | SYDNEY (ČTK)
Kontejnery, které spadly do moře, obsahovaly širokou škálu zboží včetně domácích spotřebičů nebo stavebního či zdravotního materiálu.
Kontejnery, které spadly do moře, obsahovaly širokou škálu zboží včetně domácích spotřebičů nebo stavebního či zdravotního materiálu.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Obyvatelé východního Sydney zjistili, že místní pláže pokrývá vrstva ochranných roušek, plastových obalů a dalších předmětů, jež se původně nacházely v celkem 40 nákladních kontejnerech, které spadly z lodi APL England. Ta na rozbouřeném moři ztratila část nákladu v neděli, kdy byla na cestě z Číny do Melbourne a musela nakonec změnit směr a zamířit do přístavu v Brisbane, informoval včera zpravodajský server The Guardian.
 

Kontejnery, které spadly do moře, obsahovaly širokou škálu zboží včetně domácích spotřebičů nebo stavebního či zdravotního materiálu. Místní obyvatelé se včera ráno pokusili co nejvíce odpadu sesbírat v obavě, aby takové množství plastů neuškodilo místním mořským živočichům.

Aliy Pottová, která žije u slavné pláže Bondi, četla o situaci v úterý večer. Proto si ráno přivstala a vydala se na pomoc. "Když jsem tam dorazila, pláž vypadala jako skládka. Celá levá strana tím byla pokrytá, všude byly chirurgické roušky a plné, neotevřené plastové přepravky. Koupila jsem si rukavice navíc, dva lidé mi přišli na pomoc a naplnili jsme několik pytlů na odpadky. Vzhledem k tomu, kolik kontejnerů spadlo, se ale bojím, že to tu teď budeme mít denně," řekla.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

LK

Lukáš Kašpárek

28.5.2020 10:42
Není ta lidská populace a její životní pachtění absurdní? Mě tedy přijde velice absurdní.....
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist