https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/nafigate-corporation-ziskala-cenu-za-biopolymer-vyrobeny-z-pouzitych-materialu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Česká společnost Nafigate Corporation získala cenu za biopolymer vyrobený z použitých materiálů

9.4.2022 00:55 (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Česká společnost Nafigate Corporation získala na veletrhu InCosmetics Global v Paříži první místo v kategorii Green Award za biopolymer Hydal PHA, který je součástí jejích kosmetických produktů Naturetics. Hydal PHA je látkou vyrobenou z použitých přírodních olejů a pivních kvasinek. ČTK to dnes řekla projektová manažerka Nafigate Erika Duchanová.
 

"Hydal PHA hraje zásadní roli v oblasti udržitelnosti - jeho výroba probíhá v souladu s přírodou a nevytváří žádný odpad. Vzniká z použitých materiálů a nahrazuje tak primární zdroje, které jsou podstatně náročnější na výrobu," uvedla Duchanová. Jde o netoxickou a zcela rozložitelnou látku. "Má v přípravcích Naturetics dva nezbytné úkoly: posiluje UV ochranu v opalovacích přípravcích a absorbuje pachy v deodorantech," uvedla Duchanová.

InCosmetics Global je jedním z předních mezinárodních kosmetických veletrhů. Pravidelně se koná na různých místech v Evropě a obměňuje mimo jiné suroviny, které hrají zásadní roli v udržitelnosti. Ocenění představuje podle Duchanové důkaz o správném směřování. "Firma mění pohled na výrobu kosmetiky: účinné přípravky mohou vznikat z použitých surovin, které neškodí planetě. A první místo v kategorii Green Award to jen dokazuje," uvedla Duchanová.

Nafigate Corporation je česká vývojová společnost, která se na cirkulární ekonomiku zaměřuje dlouhodobě. Působí mimo jiné v Ostravě a Praze. Loni s projektem Hydal PHA uspěla v konkurenci 1300 světových startupů a získala celosvětovou podporu takzvaného akcelerátoru 100+, jehož účelem je hledat výrobky pro ochranu klimatu a minimalizaci odpadů.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist