https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/nemecky-prezident-hleda-jmeno-pro-zameckou-lisku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Německý prezident hledá jméno pro zámeckou lišku

31.12.2020 13:56 | BERLÍN (ČTK)
Mnoho uživatelů navrhuje, aby zvíře neslo jméno některého z německých politiků.
Mnoho uživatelů navrhuje, aby zvíře neslo jméno některého z německých politiků.
Německý prezident Frank-Walter Steinmeier vyzval na instagramu, aby mu lidé pomohli s hledáním jména pro lišku. Ryšavá šelma obývá zahradu prezidentského zámku Bellevue v Berlíně a podle hlavy státu je nejvyšší čas, aby dostala jméno. Nejčastěji lidé v komentářích navrhují, aby se liška jmenovala po některém z německých politiků.
 

"Smíme představit? Tajný 'zámecký pán' z Bellevue, kterému se v parku berlínského oficiálního sídla zjevně líbí," uvedl na instagramu prezident. Němce vyzval, aby navrhli, jak se má "zámecká liška" jmenovat.

Mnoho uživatelů navrhuje, aby zvíře neslo jméno některého z německých politiků - ať už současných či bývalých. Zrzavá šelma by se tak mohla jmenovat Theo podle prvního spolkového prezidenta Theodora Heusse, Willy podle někdejšího kancléře Willyho Brandta, ale například i Angela podle současné předsedkyně německé vlády Angely Merkelové. Podle některých uživatelů by kmotrem lišky měl být i sám Steinmeier. Jmenovat by se tak mohla Walter nebo Steini.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (4)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Zbyněk Šeděnka

31.12.2020 17:14
Pokud by mohla mít jméno některého minulého německého politika, pak navrhuji jméno Adolf.
Odpovědět
Jiří Zelený

Jiří Zelený

1.1.2021 09:51
asi Ziki po Zikmundovi
Odpovědět

Jirka Černý

1.1.2021 14:17
Gréééta
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

1.1.2021 14:45 Reaguje na Jirka Černý
Ta není z Německa.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist