https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/nemecky-prezident-pojmenoval-lisku-ktera-zije-u-jeho-sidla
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Německý prezident pojmenoval lišku, která žije u jeho sídla

6.2.2021 14:23 | BERLÍN (ČTK)
Nejčastěji na sociální síti lidé navrhovali, aby zvíře neslo jméno některého z německých politiků - ať už současných či bývalých.
Nejčastěji na sociální síti lidé navrhovali, aby zvíře neslo jméno některého z německých politiků - ať už současných či bývalých.
Německý prezident Frank-Walter Steinmeier pojmenoval lišku, která žije v zahradě jeho berlínského sídla. Ryšavé šelmě vybral jméno Theo podle prvního spolkového prezidenta Theodora Heusse, informoval prezident na instagramu. Steinmeier před měsícem vyzval, aby mu lidé pomohli s hledáním jména pro lišku, která se pravidelně objevuje v zahradách zámku Bellevue. Pod příspěvkem na instagramu se následně objevilo 10 000 návrhů, další jména lidé posílali e-mailem i v ručně psaných dopisech.
 

Nejčastěji na sociální síti lidé navrhovali, aby zvíře neslo jméno některého z německých politiků - ať už současných či bývalých. Kromě prvního prezidenta Heusse se tak zrzavá šelma mohla jmenovat i po někdejším kancléři Willym Brandtovi či současné předsedkyni vlády Angele Merkelové. Někteří uživatelé dokonce navrhovali, aby se kmotrem lišky stal sám Steinmeier, a ona tak nesla jméno Walter či Steini.

"Asi si dokážete představit, že to nebylo vůbec lehké vybrat jediné jméno," uvedl na instagramu prezident. "Ale 'Theo' se mi obzvlášť líbil," dodal.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Zbyněk Šeděnka

6.2.2021 14:53
To je škoda. Když bylo nastaveno kritérium, že se ta liška má jmenovat po nějakém německém politikovi, pořád jsem doufal, že se bude jmenovat Adolf.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist