https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/opet-vyjedou-autobusy-ktere-vozi-seniory-a-mene-pohyblive-lidi-po-sumave
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Opět vyjedou autobusy, které vozí seniory a méně pohyblivé lidi po Šumavě

28.5.2022 00:16 | VIMPERK (ČTK)
Pohled na kopce Šumavy z vrchu Pancíř
Pohled na kopce Šumavy z vrchu Pancíř
Foto | Martin Mach Ondřej / Ekolist.cz
Autobusy pro seniory a méně pohyblivé lidi začaly opět jezdit po atraktivních místech národního parku Šumava. Sérii celodenních autobusových výletů nazvanou Dostupná Šumava pořádá Národní park Šumava společně s ČSAD autobusy Plzeň zhruba čtvrt století. Díky nim se mohou tito lidé podívat i na atraktivní místa Šumavy, kam by se jinak nedostali, protože se se tam nedá a někdy ani nesmí zajet autem. Autobusy jezdí mimo hlavní sezonu - v květnu, červnu, září a říjnu, řekl ČTK Zbyněk Hupák, zástupce ředitele pro dopravu společnosti Z-Group bus, kam divize ČSAD autobusy Plzeň patří.
 

V předchozích dvou letech oblíbený program poznamenala pandemie koronaviru. "V letošním roce se bude jezdit po obdobných trasách a místech jako v roce 2021, ale se dvěma novinkami. Navštívíme místa jako kostely v Dobré Vodě a Hůrkách, jezero Laka, Environmentální středisko Špičák, vrchol Pancíř s rozhlednou, bývalý Starý Brunst či meandry Křemelné a bývalou vesnici Zhůří u Kepel. Nově jsou pak navíc zařazeny místa Nový Brunst - bývalá sklárna a v rámci Roku mokřadů také rašeliniště u Skelné. V případě zájmu osazenstva zájezdu se je rovněž možné ještě zastavit u pramenu Řezné," uvedl Hupák.

Speciálně vypravované autobusy pojedou vždy v úterý, ve středu a ve čtvrtek. Na jaře je vypsáno 21 termínů a na podzim dalších 24. V úterý a čtvrtek lze nastoupit do autobusu v Plzni, v Přešticích, v Klatovech, v Kolinci a v Sušici. Ve středu v Nepomuku, v Horažďovicích, ve Strakonicích nebo ve Vimperku. Cena zájezdu je 400 až 500 korun za osobu podle nástupního místa a zahrnuje služby průvodce Šumavou a dopravu autobusem s klimatizací, v případě poptávky na přepravu elektrického vozíku jede nízkopodlažní autobus. V jednom zájezdu je k dispozici 33 míst, o místa je každoročně velký zájem.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (4)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

ss

smějící se bestie

28.5.2022 05:17
Lunapark zahajuje sezonu !
Odpovědět
RJ

Robert Jirman

28.5.2022 10:02 Reaguje na smějící se bestie
přesně, důchodci ať jsou doma a postižený ať se kouknou na Šumavu v tý televýzi
Odpovědět
ss

smějící se bestie

28.5.2022 10:09 Reaguje na Robert Jirman
Do lunaparku se platí vstupné.
Odpovědět
Pe

Petr

28.5.2022 13:16
Takhle jednoduše jde obejít zákaz vjezdu? Místo auta autobus?
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist