https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/ostrava-se-pripojila-k-aplikaci-na-snizeni-odpadu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ostrava se připojila k aplikaci na snížení odpadu

5.12.2019 00:20 | OSTRAVA (ČTK)
Ostrava se připojila do celonárodní mobilní aplikace Nevyhazuj to, jejímž cílem je snížit množství produkovaného odpadu. / Ilustrační foto
Ostrava se připojila do celonárodní mobilní aplikace Nevyhazuj to, jejímž cílem je snížit množství produkovaného odpadu. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Ostrava se připojila do celonárodní mobilní aplikace Nevyhazuj to, jejímž cílem je snížit množství produkovaného odpadu. Lidé jejím prostřednictvím mohou darovat nepotřebné věci nebo naopak něco zdarma získat, řekla včera novinářům náměstkyně primátora Kateřina Šebestová (ANO).
 

"Aplikace funguje tak, že každý, kdo nabízí nepotřebnou věc, ji samozřejmě nabízí zdarma. A ten, který má o ni zájem, si pro ni přijede nebo si tu věc na nějakém smluveném místě předají," uvedla Šebestová.

Podle ní se město snaží předcházet vzniku odpadů a aplikace tak zapadá do jeho strategie. "Blíží se vánoční svátky a lidé dělají doma úklidy, takže bychom rádi podpořili i právě to, že některé věci se mohou někomu jinému zase hodit," uvedla Šebestová.

Ostrava má v aplikaci vlastní subdoménu ostrava.nevyhazujto.cz. Za její provoz bude město platit zhruba 8000 korun za měsíc. Aplikaci mohou zájemci využívat zdarma. Ostravský portál je dostupný na počítačích, tabletech i mobilních telefonech. Zájemci stačí aplikaci otevřít a zaregistrovat se v ní. Pak už může sledovat nabízené zboží nebo naopak nabízet prostřednictvím inzerátů věci, které už nepotřebuje.

Celonárodní portál Nevyhazuj to funguje od roku 2010. V současnosti má přes 50.000 registrovaných uživatelů. Dosud se díky němu podle mluvčí města Andreji Vojkovské podařilo zachránit přes 130 tun věcí a přes 60.000 předmětů našlo nového majitele. Nejčastěji se nabízí nábytek a bytové doplňky, ale v nabídce už byla také například užovka, trabant nebo piano.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist