Pilotní projekt Re-Use pomůže vrátit starší nábytek do užívání
Spolupráce mezi hl. m. Prahou a univerzitou v rámci projektu Kampus Hybernská se opírá i o společné memorandum a právě zapojení studentů do podobných projektů je jedním z jeho úkolů. Smyslem „Recyklační dílny“ je poukázat na možnosti recyklace a sdílení prostředků a získané know-how poslouží i jako pilotní pokus k ověření zájmu občanů k budoucímu záměru na vybudování pražského Re-USE centra, které se pokusí Magistrát hl. m. Prahy v příštím období realizovat.
Kampus Hybernská, jakožto univerzitní projekt sází především na zájem studentů, jimž Cirkulární dílna umožní jednak osvojit si užitečné praktické dovednosti, jednak získat nábytek pro další užívání. Primárně tedy půjde zejména o vybavení domácí studovny – židlemi, křesly, stoly, nepohrdneme ani knihovnami, stolními lampami apod.
„Zbavujete se kusu nábytku, který je třeba poškozený, rozbitý, ale kvalitní a podle vás by mohl ještě někomu sloužit? Zvažte při své návštěvě sběrného dvora, zda ho svěříte do speciálního boxu, odkud poputuje do Kampusu Hybernská,“ obrací se na Pražany radní Jana Plamínková.
Je také možné rovnou kontaktovat Kampus Hybernská (Hybernská 4, Praha 1) a zde se domluvit na předání nábytku.
- Pilotní projekt bude probíhat ve spolupráci s těmito sběrnými dvory do konce roku, tedy do 31. 12. 2018. Sbírá se výhradně na těchto třech místech:
- Sběrný dvůr hlavního města Prahy, Zakrytá, Praha 4 – Spořilov
- Sběrný dvůr hlavního města Prahy, Pod Šancemi 444/1, Praha 9 – Vysočany
- Sběrný dvůr hlavního města Prahy, Malešická 74, Praha 3 – Žižkov
Projekt vzniká ve spolupráci Kampusu Hybernská při Filozofické fakultě Univerzity Karlovy za finanční podpory Pražských služeb, a. s., a ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy, Knihovnou věcí a Institutem cirkulární ekonomiky.
reklama