Pokud je nad koši s tříděným odpadem obrázek sledujících očí, lidé více třídí, říká oceněná studentka o svém výzkumu
„I když si to neuvědomujeme, působí na nás neustále celá řada vjemů, které ovlivňují naše chování. Moje práce potvrdila, že pokud umístíme nad koše s tříděným odpadem stimuly v podobě obrázku přírody, zvířat nebo sledujících očí, lidé mají tendenci více třídit,“ shrnula letošní vítězka výsledky svého výzkumu. „Naopak je tomu v přítomnosti obrázků s grafity,“ dodala.
Ve finále soutěže získali ocenění ještě Adriana Ševčíková z Univerzity Karlovy a Patrik Šimůnek z ČVUT v Praze.
O vítězi letošního ročníku rozhodla vědecká rada soutěže, ve které byli přítomni odborníci z oboru včetně zástupce Ministerstva životního prostředí, které Czech Envi Thesis zaštiťuje.
„Z pohledu vědecké rady vidíme oproti minulému ročníku obrovské zvýšení zájmu studentů,“ komentovala letošní ročník Jiřina Jílková z Univerzity J.E. Purkyně v Ústí nad Labem. Anna Tabášková převzala titul nejlepší studentky bojující za přírodu od loňské vítězky Kateřiny Tumové. Ta v loňském finále zvítězila s prací zabývající se znovuvyužitím odpadní vody v domácnostech i ve větších komerčních prostorách.
„Z pohledu nás organizátorů soutěž plní její hlavní účel – popularizovat aktuální témata v oblasti ochrany životního prostředí a podporovat mladé talenty,“ ohlíží se za letošním finále zakladatel soutěže Jan Macháč z UJEP.
reklama
Dále čtěte |
Online diskuse
Všechny komentáře (2)
Jaroslav Kořínek
11.12.2020 09:49To je jen ukázka toho jaké hlouposti se tu zkoumají.
Jaroslav Kořínek
11.12.2020 10:47 Reaguje na Jaroslav KořínekŽádné jiné publicity se jim nedostalo - natož ocenění. Právě nyní min. zdravotnictví pracně po tisící vysvětluje prospěšnost roušek.