https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/policie-kvuli-otrave-becvy-pokracovala-ve-vysetrovacim-pokusu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Policie kvůli otravě Bečvy pokračovala ve vyšetřovacím pokusu

20.11.2020 16:44 | VAL. MEZIŘÍČÍ (ČTK)
Do doby, než budou policii známy výsledky znaleckého zkoumání, nelze podle mluvčí ve věci očekávat žádný větší posun.
Do doby, než budou policii známy výsledky znaleckého zkoumání, nelze podle mluvčí ve věci očekávat žádný větší posun.
Policie dnes dopoledne kvůli zářijové otravě Bečvy kyanidem pokračovala ve vyšetřovacím pokusu. Stejně jako v úterý do řeky u Valašského Meziříčí na Vsetínsku vypustila netoxický fluorescein, který měl za cíl simulovat chování neznámé látky v jejím toku.
 

Fluorescein je syntetická organická látka. K záznamu jejího chování po vypuštění do řeky dnes využila policie i drony. "Jde o další úkon prováděný pro potřeby soudního znalce, který pracuje na znaleckém posudku," uvedla policie na twitteru.

Kyanid vypustil 20. září do Bečvy dosud neznámý pachatel. Havárie postihla řeku v úseku mezi Valašským Meziříčím a Přerovem. Rybáři odvezli do kafilerie přes 40 tun ryb. Policie případ nadále vyšetřuje, čeká na výsledky znaleckých posudků. Stanovená lhůta pro jejich vypracování skončí podle policie s ohledem na množství zkoumaného materiálu 20. prosince. "Na stanoveném termínu se nic nemění," řekla krajská mluvčí Javorková.

Mluvčí policejního prezidia Kateřina Rendlová na začátku týdne uvedla, že z objektivních důvodů může být lhůta prodloužena. Do doby, než budou policii známy výsledky znaleckého zkoumání, nelze podle ní ve věci očekávat žádný větší posun. Odmítla, že by policie na případ uvalila informační embargo, jak spekulovala některá média nebo politici. Policisté ale podle ní nemohou zveřejňovat informace z vyšetřování a vyvracet ani potvrzovat veřejná sdělení jiných.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (3)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

MU

Michal Ukropec

20.11.2020 19:57
Pokud policie postupuje podle " informací" ČIŽP nebo jakékoliv jiné složky spadající pod Lovochemii, nenajdou ani nos mezi očima.
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

20.11.2020 20:03 Reaguje na Michal Ukropec
Za to jsou přeci korumpovnáni. Ze které výpusti ten kyanid vytekl do řeky bylo jasné už v úterý po havárii.
Odpovědět
Miroslav Vinkler

Miroslav Vinkler

21.11.2020 05:21
Toto jednání svědčí o naprosté zoufalosti Policie ČR .

Nevyšetřená ekologická havárie se zapíše nesmazatelně mezi mnohé další "úspěchy" policie z minulosti . Kde soudruzi z NDR udělali chybu ?Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist