https://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/zpravy-zd/pri-vypalovani-travy-se-vazne-popalil-muz-na-kromerizsku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Při vypalování trávy se vážně popálil muž na Kroměřížsku

22.3.2022 00:54 | BYSTŘICE POD HOSTÝNEM (ČTK)
Krajští hasiči apelují na lidi, aby v suchém a často i větrném počasí nezakládali ohně na svých pozemcích nebo v přírodě. Ilustrační foto
Krajští hasiči apelují na lidi, aby v suchém a často i větrném počasí nezakládali ohně na svých pozemcích nebo v přírodě. Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Na starším muži včera při vypalování trávy v Rychlově, místní části Bystřice pod Hostýnem na Kroměřížsku, vzplálo oblečení. Utrpěl vážné popáleniny, se kterými byl letecky transportovaný do nemocnice. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.
 

Muž podle ní vypaloval přerostlou trávu na svém pozemku. "Oheň se mu však před polednem vymkl z kontroly a rychle se šířil i na sousedův pozemek, kterému začaly hořet túje. Muž se sice snažil požár uhasit, ale sám byl ohněm zasažen a začalo na něm hořet oblečení. Soused se snažil muži pomoci. I tak starší muž utrpěl vážné popáleniny na spodní části těla a byl letecky transportován do nemocnice," uvedla mluvčí.

Hasiči zasahovali také v Ratiboři na Vsetínsku. "Tři jednotky hasičů zde hasily požár, který vznikl taktéž po vypalování louky. Krátce před jednou hodinou odpolední byly opět k požáru vyslány jednotky na Kroměřížsku, tentokrát do Skaštic, a o půl druhé vyjeli i hasiči na Zlínsku do Pohořelic k plošnému pálení v sadu. Všem těmto osobám, u kterých dnes hasiči zasahovali, bude uložena pokuta," uvedla Javoříková.

Krajští hasiči apelují na lidi, aby v suchém a často i větrném počasí nezakládali ohně na svých pozemcích nebo v přírodě. "Nyní je velmi vysoké riziko vzniku rozsáhlého požáru," doplnila mluvčí. Požáry v přírodě likvidovali profesionální a dobrovolní hasiči v regionu v posledních dnech opakovaně.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (4)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

ss

smějící se bestie

22.3.2022 05:37
I to vypalování trávy se musí umět, předkové to běžně dělávali. Mnohde nebylo tolik plevele a klíšťat,
Ano, dnes je to zakázané. Možná bohužel.
Odpovědět
Pe

Pepa

22.3.2022 10:19 Reaguje na smějící se bestie
Dobre mu tak! Snad to poučí i ostatní zabednence…
Odpovědět
Anyr

Anyr

22.3.2022 10:39 Reaguje na Pepa
Hmmm, a to proč, Pepíku? :) Však vypalování trávy je pro přírodu dosti užitečné a celkem přirozené.
A přát někomu zranění ohněm... nevím no, taky tu chci obvykle pár "všudezdejších diskutujích jelit" mírně přiškrtit, ale že bych jim přál nějakou velkou bolest a zranění... :/
Odpovědět
radim buffalo tobias

radim buffalo tobias

23.3.2022 08:03 Reaguje na Anyr
ta přirozenost vypalování porostů je možná přínosná v Austrálii ale ne v české zemědělské krajině či jihoamerickém či africkém pralese. tomu dědkovi asi chytly hořlavinou nasáklé nohavice u montérek. dobřemu task !co tak asi chtěl na již hořících tůjích hasit ? jak to 1x chytne, tak to hoří jak fagule !
Odpovědět
 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist